STSport

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła to co od kilku tygodni pojawiało się w mediach. Gala UFC 147 odbędzie się 23 czerwca W Rio de Janeiro, areną zmagań będzie Stadion Olimpijski imienia Joao Havelange’a, a w oktagonie zmierzą się ze sobą między innymi Anderson Silva z Chaelem Sonnenem oraz Vitor Belfort z Vanderleiem Silvą.

To chyba była tylko formalność, bo zbyt dużo pojawiało się zapowiedzi i doniesień odnośnie miejsca, czasu i bohaterów UFC 147, żeby teraz wszystko odwołać. Organizacja Ultimate Fighting Championship zdecydowała, że gala ta odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Rio de Janeiro, który może na trybunach pomieścić 47 tysięcy widzów, a w związku z tym, że dla fanów można zagospodarować jeszcze część płyty, więc można przyjąć, że wydarzenie będzie mogło mieć nawet 60 tysięcy naocznych świadków.

Warto przypomnieć, że nie byłaby to pierwsza gala UFC na stadionie. 30 kwietnia 2011 roku na stadionie Rogers Center w Ontario w Kanadzie odbyła się gala UFC 129, które zgromadziło jak dotąd największą liczbę fanów MMA w jednym miejscu w historii federacji. Baseballowy stadion wyprzedano, a na trybunach zasiadło aż 55 tysięcy widzów.

Czy zawodnicy, którzy mają wystąpić podczas UFC 147 będą w stanie zapełnić tak duży obiekt? Z pewnością! Walka wieczoru to długo wyczekiwany, szeroko komentowany i budzący wiele emocji pojedynek pomiędzy Andersonem Silvą a Chaelem Sonnenem o tytuł mistrza UFC w wadze średniej. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że będzie się działo!

Druga walka to pojedynek dwóch trenerów brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter, czyli Vitora Belforta oraz Vanderleia Silvy. Poza trenowaniem przeciwnych drużyn zawodnicy mają pewne wspólne zaszłości. 14 lat temu przyszło im razem walczyć. Wówczas wygrał Belfort – Silva na pewno nie będzie chciał tego zostawić w takim stanie.

Na tym nie koniec oficjalnych wieści. Na UFC 147 dojdzie również do dwóch pojedynków uczestników programu TUF, czyli finał w wadze średniej oraz finał w wadze piórkowej.

Zapowiada się więc naprawdę gorąca gala!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.