STSport

Antonio SilvaZawirowań w karcie walk UFC 146 ciąg dalszy. Po tym jak wyrzucono z niej Alistaira Overeema, a na jego miejsce w walce wieczoru przesunięto Franka Mira bez rywala zostawał Cain Velasquez. Szybko znaleziono mu jednak przeciwnika. Został nim Antoni Silva. Problem w tym, że na tej samej gali Silva miał walczyć z Royem Nelsonem. Teraz Amerykanin zostaje bez rywala.

Dana White tłumaczył dla portalu mmamania.com dlaczego zdecydował się usunąć Alistaira Overeema z rozpiski. Według niego nie było to zbyt pochopne. – Ostatni weekend był deadlinem, którego nie mogliśmy przekroczyć. Organizacja gali to wiele spraw, które trzeba ze sobą połączyć. Z promocją pay-per-view na czele – wyjaśniał po czym dodał: – Poza tym nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony do spotkania Overeema ze Stanową Komisją Sportową. Z tej wypowiedzi wynika, że deadlinem była gala UFC 145. Więc być może gdyby przesłuchanie Holendra odbyło się wcześniej i zakończyłoby się pozytywnym rozstrzygnięciem, to wówczas do walki The Reema z Juniorem Dos Santosem by doszło. O tym się jednak już nigdy nie przekonamy.

Wracając jednak do rozpiski UFC 146, to w związku z przesunięciem do walki z brazylijskim mistrzem Franka Mira bez rywala pozostawał Cain Velasquez. Zamiast szukać mu przeciwnika włodarze UFC zadecydowali, że zrobią kolejne przesunięcie i zabiorą Royowi Nelsonowi Antonio Silvę i dadzą go właśnie Velasquezowi. To w małym stopniu rozwiązuje problem, bo wciąż brakuje jednego zawodnika do zapełnienia karty walk. Na razie mamy tylko zapewnienie od Dany White’a, że Nelson z rozpiski nie wypadnie, a jego przeciwnika poznamy wkrótce. – Niedługo zostanie ujawnione nazwisko – napisał na Twitterze.

Warto przypomnieć, że gala UFC 146 miała być pierwszą w historii, w której całą główną kartę walk zajmą pojedynki w królewskiej – ciężkiej kategorii wagowej. Zwieńczeniem tego bezprecedensowego wydarzenia miał być pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej. Wszystko wskazuje na to, że nadal tak pozostanie, ale chyba gala dużo straciła na atrakcyjności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.