STSport

UFC 146 zapowiada się na największą galę w historii UFC. W znaczeniu przenośnym, bo walczyć będą naprawdę wybitni zawodnicy i w znaczeniu dosłownym, bo po raz pierwszy w historii całą główną kartę walk zapełnią tylko pojedynki wagi ciężkiej!

Pojedynek o tytuł mistrza wagi ciężkiej pomiędzy pretendentem – Alistairem Overeemem a mistrzem – Juniorem dos Santosem, to walka oczekiwana przez wszystkich fanów MMA. Kiedy zapowiedziano ją na 26 maja podczas gali UFC 146 atrakcyjność wydarzenia wzrosła od razu wielokrotnie.

Włodarze UFC poszli jednak od razu za ciosem i dosłownie w ciągu kilkudziesięciu następnych godzin dogadali kolejne dwa hitowe pojedynki w wadze ciężkiej. Najpierw dowiedzieliśmy się o pojedynku Frank Mir vs Cain Velasquez, a chwilę później o walce Roy Nelson vs Antonio Silva.

I właściwie te trzy pojedynki powinny zadowolić nawet najwybredniejszych fanów królewskiej kategorii wagowej. Jednak szefowie UFC pomyśleli: „Mało!”. W związku z tym zakontraktowali kolejne dwa pojedynki wagi ciężkiej na majową galę. Niepokonany w MMA i debiutujący w UFC (wcześniej walczył między innymi w Strikeforce) Shane del Rosario zmierzy się z Gabrielem Gonzagą, a holenderski wieżowiec – Strfan Struve skrzyżuje rękawice z doświadczonym Nowozelandczykiem – Markiem Huntem.

Gala UFC 146 jest pierwszą w prawie 20-letniej historii organizacji, w której wszystkie pojedynki odbędą się w wadze ciężkiej! Zapowiadają się naprawdę DUŻE emocje!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.