STSport

Alistair Overeem

Alistair Overeem

Szef UFC, Dana White, poinformował za pośrednictwem Twittera, że Alistair Overeem wypadł z karty walki UFC 146 i nie zawalczy z Juniorem dos Santosem o tytuł mistrzowski. Zastąpi go były mistrz UFC wagi ciężkiej  – Frank Mir.

To była bardzo krótka informacja. – Właśnie wylatuje to Atlanty. 26 maja Frank Mir zmierzy się z z JDS o tytuł w wadze ciężkiej – napisał Dana White ucinając w ten sposób wszystkie spekulacje dotyczące Alistaira Overeema. Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu Holender nie przeszedł niezapowiedzianych testów antydopingowych, które wykazały, że stężenie testosteronu w jego organizmie jest za wysokie.

Co prawda dopiero w najbliższy wtorek, czyli 24 kwietnia Alistair Overeem miał stawić się przed Stanową Komisją Sportową w stanie Nevada i składać wyjaśnienia dotyczące zaistniałej sytuacji. Dopiero po tym spotkaniu okazałoby się, czy zawodnik otrzymałby licencję na walką czy nie. Włodarze UFC nie dali jednak zawodnikowi szansy na wytłumaczenie i usunęli go z karty walk i zastąpić byłym dwukrotnym mistrzem – Frankiem Mirem.

32-letni zawodnik praktycznie od początku kariery związany jest z UFC. Zadebiutował w tej organizacji mają ledwie dwie zawodowe walki na koncie – było to w 2001 roku. Od tamtej pory stoczył w oktagonach amerykańskiego giganta 19 walk, czego 14 wygrał i 5 przegrał. Odnosił duże sukcesy. Dwa razy był mistrzem wagi ciężkiej. Najpierw, w 2004 roku pokonał Tima Sylvię i odebrał mu pas mistrzowski. Niestety ani razu go bronił, bo miał poważny wypadek motocyklowy, który wykluczył go ze startów na prawie 2 lata. W związku z tym zrzekł się pasa. Później, w 2008 wywalczył tymczasowy pas w wadze ciężkiej pokonując Antonio Rodrigo Nogueirę. Stracił go jednak już w następnej walce na rzecz Brocka Lesnara.

Ostatnio ma niezłą passę trzech wygranych z rzędu. Pokonał kolejno: Mirko Filipovicia, Roya Nelsona i Antonio Rodrigo Nogueirę. Warto dodać, że kimura, którą założył Brazylijczykowi została uznana, za najlepsze poddanie 2011 roku.

Zastąpienie Alistaira Overeema przez Franka Mira pociąga za sobą jeszcze jedną zmianę. Mir miał walczyć początkowo z Cainem Velasquezem. Teraz amerykański zapaśnik zostaje bez przeciwnika. Federacja nie podała z kim się zmierzy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.