STSport

Kto jest w stanie policzyć wszystkie zmiany w karcie wal gali UFC 146? Z pamięci prawdopodobnie nikt, a teraz dochodzą do tego jeszcze dwie kolejne. Przede wszystkim z powodu kontuzji wypadł Gabierl Gonzaga, który miał walczyć z Royem Nelsonem. Zastąpi go Dave Herman. W karcie eliminacyjnej również nie obyło się bez kłopotów. Wypadł z niej – również z powodu kontuzji – Evan Dunham.

Roy Nelson poznał już trzeciego swojego rywala, z którym będzie mierzyć się na UFC 146. Przypomnijmy, że według pierwotnych ustaleń miał mierzyć się z Antonio „Big Footem” Silvą. Jednak po aferze dopingowej Alistaira Overeema Brazylijczyka przesunięto do co-main eventu z Cainem Velasquezem, a Nelsonowi przedstawiono nowego przeciwnika, czyli Gabriela Gonzagę. Pech jednak chciał, że na niewiele ponad trzy tygodnie przed walką Gonzaga doznał kontuzji. Informacje tę oficjalnie potwierdzono na stronie ufc.com i tam również poinformowano, że nowym przeciwnikiem popularnego „Big Country” będzie Dave Herman.

Ten 27-latek ma za sobą dwie walki w UFC (1 wygrana, 1 porażka), a jego ogólny bilans to 21 zwycięstw i 3 porażki. W swoim dorobku ma między innymi walki dla Bellatora i kilku innych, pomniejszych federacji. W Ultimate Fighting Championship zadebiutował w czerwcu 2011 roku na gali UFC 131. Pokonał wówczas przez nokaut Johna-Olava Einemo, a pojedynek ten uznano za walkę wieczoru. Swoje drugie starcie dla największej federacji na świecie odbył w lutym 2012 roku. Przegrał wówczas z holenderskim wieżowcem – Stefanem Struvem. Sam Herman do liliputów nie należy, bo mierzy około 196 centymetrów, ale przy 210 Holendra nie jest to wcale tak dużo.

Druga zmiana rozpiski dotyczy Karty Eliminacyjnej. Niepokonany Brazylijczyk – Edson Barboza miał oryginalnie mierzyć się z  Evanem Dunhamem. Jednak w  związku z jego kontuzją będzie się bić z byłym mistrzem World Extreme Cagefighting, który powraca do UFC po 5-letniej nieobecności – Jamie’m Varnerem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.