STSport

W ostatnim czasie, małopolscy policjanci zatrzymali 30 pseudokibiców zajmujących się handlem narkotykami na dużą skalę.

Są to osoby deklarujące sympatię dla dwóch dużych krakowskich klubów piłkarskich. Jak widać w praktyce, w grupach przestępczych ważniejszy jest interes niż przynależność klubowa. Jak poinformował nas jeden z policjantów biorących udział w zatrzymaniach pseudokibiców większość z nich uprawiała sporty walki takie jak MMA i kickboxing, a także regularnie uczęszczała na siłownię.

Narkotyki w dużych ilościach pojawiały się zarówno w samym Krakowie jak i powiatach ościennych. Małopolscy policjanci rozpoczęli bardzo intensywne działania skierowane przeciwko grupom handlującym narkotykami.

Działania skierowane przeciwko pseudokibicom były bardzo trudne z uwagi na bardzo dużą hermetyczność tego środowiska.

Do zaplanowanych zatrzymań członków większych lub mniejszych grup pseudokibiców dochodziło w ostatnim okresie czasu. U większości zatrzymanych podczas przeszukań mieszkań zabezpieczono pewne ilości narkotyków, jak również przyrządy służące do porcjowania (wagi, woreczki strunowe itp.) świadczące o uprawianiu dealerki narkotykowej.

Jedną z takich akcji była przeprowadzona 24.10. w Krakowie, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali przywódców krakowskich pseudokibiców. W ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego zabójstwa, małopolscy policjanci uzyskali informacje o grupie pseudokibiców handlującej na dużą skalę narkotykami. Wydział dochodzeniowo- śledczy KWP w Krakowie rozpoczął śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Postępowanie dotyczyło wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci amfetaminy, marihuany oraz kokainy. Członkowie grupy mieli rozprowadzać narkotyki w Krakowie oraz całej Małopolsce w latach 2011 i 2012. Żmudne i drobiazgowe zbieranie materiałów pozwoliło na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów wobec 6 osób. Do sprawy zostało zatrzymane 4 osoby, za pozostałymi dwiema trwają poszukiwania. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Krakowa. W wieku od 28 do 37 lat.

U większości z nich podczas przeszukań mieszkań znaleziono pewne ilości substancji, które zostały zabezpieczone i przekazane do laboratorium kryminalistycznego celem poddania badaniom.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.