STSport

Organizacja Fight Exclusive Night, pragnie poinformować o kolejnym oficjalnym pojedynku MMA jaki zawodnicy stoczą podczas gali FEN 3, która odbędzie się w Hali Stulecia, we Wrocławiu, w dniu 28-go czerwca. Zmierzą się w nim debiutujący, 35-letni, polski strongman, Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk i litewski weteran, Tomas Vaicickas.

fen3-tomas-vs-tyberiusz

Debiut silnego jak tur Kowalczyka jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń gali i niełatwo było znaleźć mu rywala. Seryjnie odmawiali wszyscy, którym proponowano walki, włącznie ze słynnym pogromcą „Pudziana”, Jamesem Thompsonem. Silnorękiego strongmana nie uląkł się w końcu zawodnik z bratniej Polsce Litwy i tak udało się zakontraktować go do walki z legniczaninem.
Litwin, Tomas Vaicickas waży 110 kg i mierzy 182 cm. Ma ujemny rekord walk, ale żadnej z przegranych nie oddał łatwo. Walczył na galach w Litwie, Estonii i Anglii. Nie jest być może najlepszym litewskim zawodnikiem MMA, ale na pewno ma dużo więcej doświadczenia od Kowalczyka i może stawić mu twardy opór. Jego wymuszony start może zaowocować niespodzianką i Polak nie może go zlekceważyć.
„Tyberian” już kilkukrotnie był przymierzany do debiutu w MMA, ale albo wycofywali się rywale, jak choćby Marcin Najman, albo pojedynki nie dochodziły do skutku, jak choćby ten z Mariuszem Pudzianowskim w Anglii. Ostatecznie zawodnik sportów siłowych zainauguruje swoją obecność w Mieszanych Sztukach Walki na FEN 3. Prywatnie Kowalczyk jest nie tylko strongmanem, ale także radnym na swoim terenie. Jest też niezwykle lubianą postacią w środowisku sportowym
Kibice będą mogli obejrzeć obu zawodników w akcji w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniu 28-go czerwca. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć na scenie legendarnej dolnośląskiej areny i to zarówno na żywo jak też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live.

W

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.