STSport

Trzykrotnie na podium stawali zawodnicy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate podczas Otwartego Pucharu Polski Kyokushin Karate IBK. Impreza odbyła się w Choszcznie.

W miniony weekend w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie) odbył się Otwarty Puchar Polski Kyokushin Karate IBK, których organizatorem był Choszczeński Klub Karate z Sensei Mirosławem Jędrowskim 4 dan na czele. W imprezie wystartowało 150 zawodników juniorów Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate oraz zaproszonych zawodników Shinkyokushin innych organizacji Kyokushin Karate z województwa zachodniopomorskiego. Wśród uczestników byli również podopieczni Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji knockdown, Grapling. Sędzią głównym zawodów był Shihan Zbigniew Szkopiak, a asystowali mu: Sensei Robert Gaździk 2 dan i Sensei Adam Górecki 1 dan.

– „Walki były bardzo ostre i niejednokrotnie kończyły się nokautem, co robiło duże wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności.” – relacjonuje Sensei Robert Gaździk.

Zawodnicy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate podczas imprezy wywalczyli w sumie trzy medale: Jacek Misiewicz – I miejsce, Jakub Karwowski – II miejsce w kategorii dzieci oraz Jakub Dąbrowski – III miejsce.

Niestety, medaliści Mistrzostw Polski (Norbert Jabłoński i Olgierd Michalski z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate) ulegli swoim rywalom w walkach półfinałowych z powodu wcześniejszych kontuzji i ostatecznie uplasowali się na czwartych pozycjach.

Warto dodać, że w okresie ferii zimowych Mazowiecko-Podlaski Klub Karate prowadzi bezpłatne zajęcia karate K1 oraz MMA. Treningi odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. W imieniu organizatorów zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież.

Wyjazd zawodników sponsorowali: SM Nadzieja – Prezes Krzysztof Sobuta, Fabryka Jedzenia – Robert Wiśniewski oraz Bemex – Jan Polakowski.

zambrow.org

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.