STSport

Kolejna, trzecia edycja gali MMA i Kickboxingu – Fight Exclusive Night, odbędzie się 28 czerwca 2014 w gościnnych progach kultowej, nie tylko dla Wrocławia, Hali Stulecia.

Po dwóch bardzo udanych galach w listopadzie 2013 i marcu br. w Klubie Biznesowym na Stadionie Wrocław, nadeszła pora na wejście do większego obiektu i uzyskanie szerszej sympatii publiczności. Hala Stulecia, zwana dawniej Halą Ludową, daje możliwości pokazania się w pełnym wymiarze kibicom sportu, a sympatykom Sztuk Walki w szczególności. Wydarzenie promuje Sporty Walki, ale także Wrocław i Dolny Śląsk. Nasze miasto ma niewątpliwie wielkie zasługi w rozwoju polskich Sportów Walki.

23-go kwietnia podczas konferencji prasowej na tym obiekcie – ogłosiliśmy oficjalny termin i miejsce. To wielkie wyzwanie dla nas i najpoważniejsza impreza w naszej historii, ale wspierają nas wielkie postacie polskiego sportu, takie jak brązowy medalista olimpijski w zapasach, Damian Janikowski i mistrz świata w Kickboxingu, Paweł Jędrzejczyk. Dzięki temu zyskujemy nie tylko wizerunek, ale także realne wsparcie dwóch doświadczonych sportowców. Mamy także ważnych partnerów telewizyjnych jak Fight Box TV i stacja Polsat Sport. Dzięki nim zaistnieliśmy w świadomości kibiców sportu nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w Polsce i wielu krajach w Europie. Podobnie będzie przy trzecim wydarzeniu i mamy nadzieję na dotarcie do jak najszerszej grupy.

Główną gwiazdą gali będzie najbardziej utytułowany obecnie zawodnik polskiego Kickboxingu, ośmiokrotny mistrz świata organizacji WKN, Tomasz Makowski z Nowej Soli. To wielka postać walk K-1 i Muay Thai. Paradoksalnie nawet zawodnik rozpoznawalny bardziej na świecie niż w naszym kraju.
Makowski walczył w Niemczech, na Słowacji, w Czechach, Australii i Tajlandii. Jest niezmiernie szanowany przez ludzi z kręgu Sztuk Walki a my chcemy by w ramach naszej organizacji doceniono go także poza środowiskiem. Makowski często trenuje w najlepszym wrocławskim klubie Kickboxingu Puncher Wrocław pod okiem znakomitego trenera Janusza Janowskiego i to dodatkowo nas do niego przekonuje. Jesteśmy dumni, że jest z nami.
Jako organizacja nie chcemy pominąć kobiet w Sztukach Walki. 19-letnia Sylwia Juśkiewicz zwycięstwem nad mistrzynią świata i zawodniczką KSW Martą Chojnoską, zyskała nasze zaufanie.
FEN zyskuje perspektywiczną zawodniczkę, która dała emocjonującą walkę i da taką samą na najbliższym evencie. Kibice mogą na nią liczyć i oglądać przyszłą wielką gwiazdę. Chcemy by jej historia była wpisana w nasze wydarzenie.
Także wielka nadzieja polskiego MMA, 20-letni Tymoteusz Świątek po zwycięstwie nad mistrzem świata Gerardem Linderem ma zapewniony udział na FEN 3 i już zapowiedzieliśmy jego pojedynek z Martinem Foudą, szwedzkim pogromcą zasłużonego weterana i kickboxera Mariusza Cieślińskiego.
Mamy nadzieję, że obaj dadzą wielkie widowisko, godne Hali Stulecia. Występ Marcina Naruszczki – weterana KSW i mistrza niemieckiej organizacji Respect FC – na zasadach K-1 z 21-letnim, Maksymilianem Bratkowiczem z Wrocławia to wielka gratka dla wszystkich, a szczególnie dla kibiców WKS Śląsk Wrocław. Z tą drużyną utożsamiany jest Bratkowicz i
kibice na pewno tłumnie go wesprą. Kolejne znane nazwisko to Tyberiusz Kowalczyk, który w MMA wystąpi po raz pierwszy. Rywal Mariusza Pudzianowskiego z zawodów strongman pochodzi z Legnicy i wielu sympatyków sportów siłowych zechce obejrzeć go na ringu.

Informacja prasowa FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.