STSport

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pseudokibiców z powiatu białogardzkiego, którzy brali udział w bójkach między kibicami drużyn z terenu naszego województwa. Wczoraj mężczyźni w wieku od 20 -25 lat usłyszeli zarzuty dotyczące bójki oraz udziału w zbiegowisku.


Sprawę pseudokibiców z województwa zachodniopomorskiego rozpoczęli funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego.

Rok temu policjanci CBŚ wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prowadzili postępowanie w sprawie ustawki, która odbyła się w pod koniec 2010 roku. W ramach prowadzonych spraw zgromadzono materiał pozwalający na zidentyfikowanie uczestników ustawki pomiędzy pseudokibicami Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice, która miała miejsce w listopadzie 2010 roku. Ustalono wówczas 44 uczestników tego zdarzenia, mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, zajmujący się treningami boksu, sztuk walk i kulturystyki.

Podczas realizacji tamtej sprawy policjanci zainteresowali się także innymi materiałami, z których wynikało, że organizowane są ” ustawki” pseudokibiców między drużynami piłkarskimi między innymi. z powiatu białogardzkiego.

Mając na uwadze specyfikę tego typu grup przestępczych, niezbędnym okazało się przeprowadzenie jednoczesnych i skoordynowanych działań policyjnych, w których uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów. Cała akcja była szczegółowo zaplanowana. Do działań zaangażowani zostali funkcjonariusze z grupy realizacyjnej CBŚ i policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego

Poza zatrzymaniami przeprowadzono kilkanaście przeszukań miejsc zameldowania i pobytu członków grup pseudokibiców. Są to mężczyźni w wieku od 20- 25 lat, mieszkańcy powiatu białogardzkiego, część z nich była notowana za czyny z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, część z nich ma zakazy stadionowe. Odpowiadali także za bójki, posiadanie środków odurzających.

Wczoraj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z udziałem w bójce oraz nielegalnym zbiegowisku. Za tego rodzaju przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło:KWP Szczecin

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.