STSport

Tomasz Drwal przechodził w warszawskiej klinice – Carolina Medical Center – badania wydolnościowe. Nie poznaliśmy szczegółowych wyników, ale według federacji MMA Attack, która jest źródłem informacji, popularny Gorilla miał lepszą wydolność niż większość piłkarzy Jagiellonii Białystok, czyli drużyny, która zajmuje obecnie 10. miejsce w polskiej Ekstraklasie.

Brzmi to nieźle, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę poziom przygotowania fizycznego drużyn piłkarskich w Polsce, to wcale nie jest to taki wielki wyczyn. To oczywiście półżartem, a Drwalowi należą się gratulacje za wzorową formę sportową.

W kontekście tej informacji warto również zwrócić uwagę na źródło informacji – federację MMA Attack. Czy to oznacza, że Tomasz Drwal zawalczy podczas najbliższej gali w katowickim Spodku? – Z racji swojego doskonałego występu na pierwszej Gali MMA Attack, 5 listopada 2011, na warszawskim Torwarze – Tomasz Drwal pozostaje w stałym kontakcie z naszą federacją – czytamy oświadczenie na stronie mma-attack.net. Przypomnijmy, że Drwal podczas jesiennej gali stoczył bardzo efektowny pojedynek z Garym Padillą. Polak wygrał dzięki jednogłośnej decyzji sędziów, a przez 10 minut walki pokazał odporność na ciosy, dobrą taktykę i…wytrzymałość właśnie. Na pewno żaden fan MMA w Polsce nie miałby nic przeciwko, aby po raz kolejny zobaczyć w akcji pierwszego Polaka, któremu przyszło walczyć w UFC.

Foto: MMA Attack

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.