STSport

30 listopada na gali Fight Night 7: Obrona Częstochowy zadebiutuje solidny zawodnik wagi ciężkiej Tomasz Dobosz, który w przeszłości był utalentowanym bokserem amatorskim, zdobywającym najwyższe laury na mistrzostwach polski w boksie.

W swojej karierze amatorskiej stoczył ponad 50 walk. Jego rywalami byli między innymi obecny mistrz świata w boksie Krzysztof „Diablo” Włodarczyk czy olimpijczyk z Seulu, 10- krotny mistrz Polski i zwycięzca Turnieju im. Feliksa Stamma Wojciech Bartnik.
Dobosz starł się też dwukrotnie z pięciokrotnym mistrzem Polski, a obecnie startującym zawodowo Tomaszem Zeprzałką (4-10). W jednym starciu był zwycięzcą, w drugim zaliczył przegraną.
Częstochowianin ma na swoim koncie również walkę z wicemistrzem świata w boksie amatorskim Aleksiejem Mazikinem (14-9-2), który dzisiaj robi karierę zawodową. Mazikin walczył między innymi z Manuelem Charrem (23-1-0), Odlanierem Solisem (20-1), Christianem Hammerem (14-3) czy z Juanem Carlosem Gomezem (52-3) o tytuł mistrzowski organizacji WBA.

Tomasz Dobosz ma 38 lat, 188cm wzrostu i waży 108kg. Na co dzień jest sparingpartnerem i trenerem 22- letniego perspektywicznego pięściarza wagi ciężkiej Marcina Siwego (6-0), który już 30 listopada stanie do walki o młodzieżowy pas mistrza świata organizacji WBF.

Dobosz jest praworęcznym pięściarzem, słynącym z mocnego ciosu i niezwykłej wprost odporności na uderzenia o czym przekonało się już wielu polskim czołowych pięściarzy. Na jego debiut, podobnie jak na walkę Marcina Siwego, czeka cała Częstochowa.

foto: czestochowa.sport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.