STSport

– Oglądałem jego walkę z Bryantem Jenningsem, byłem na sali w Madison Square Garden. Więcej nie potrzebuję oglądać. Będzie surowa nauczka w Łodzi. Obnażę go – mówi Tomasz Adamek o planowanej na jesień walce z Arturem Szpilką.

Tomasz Adamek

Tomasz Adamek

Miało nie być Polaka za żadne pieniądze. Ma być 18 października na gali Polsat Boxing Night Artur Szpilka – czyli Polak.

Tomasz Adamek: Nie chciałem Polaka, ale wygląda na to, że nie będę miał wyboru bo boks to mój zawód. Pracodawcą, promotorem jest firma Polsat, która próbowała ściągnąć do Polski Chrisa Arreolę, ale się okazało, że Arreola ma inne plany. Do porozumienia nie doszło. Więc mam walczyć z Arturem Szpilką. Ja jestem gotowy.

 

Szpilka lepszy niż Diablo Włodarczyk?

Pytasz czy lepszy jako sportowiec czy lepszy jako rywal? Bo to pierwsze, to wiadomo – Włodarczyk to mistrz świata.

 

Lepszy jako rywal.

Na pewno Szpilka lepszy. Bo go nie znam. Może dwa razy sobie ręce podaliśmy. Wiem, że był na mojej walce w Nowym Jorku, na Brooklynie z Nagy Aguilerą, ale nie pamiętam czy się spotkaliśmy, czy nie. Krzysiek to kolega, więc go nie chciałem jako przeciwnika w ringu. Bez sensu.

 

Mówisz tak o walce ze Szpilką, jakby wszystko było już zaklepane, podpisane. Jest?

Ja się na walkę zgodziłem. Jestem gotowy, już planuję przylot do Polski w połowie sierpnia czyli na pełne 8-9 tygodni treningu.

 

Szpilka: Walka z Adamkiem byłaby w Polsce hitem

Podam ci teoretyczny scenariusz: Artur chce za walkę z Tobą milion złotych. To ile ty musiałbyś zarobić?

Szczerze? Zupełnie mnie nie interesuje, ile zarobi Artur. Ja jestem zadowolony z warunków, które zaproponowali szefowie Polsatu. Zostały przeze mnie przyjęte. Kwestie negocjacji z Arturem zostawiam organizatorom czyli Polsatowi. Czyli jak Szpilka tak bardzo chce ze mną walczyć, to ja na ringu 18 października w Łodzi będę. Zapytaj się jego czy on będzie.

 

Mówiłeś o przygotowaniach: sparringpartnerzy?

Z Europy, bo Szpilka to europejski pięściarz. Lepszych nie będzie potrzeba. Oglądałem jego walkę z Bryantem Jenningsem, byłem na sali w Madison Square Garden. Więcej nie potrzebuję oglądać. Będzie surowa nauczka w Łodzi. Obnażę go.

 

Dlaczego Artur Szpilka chce z Tobą walczyć – ważniejsze względy sportowe czy finansowe?

Jakby były sportowe, to by nie walczył, bo wiadomo jak to się dla niego skończy. Czyli finansowe. To jego skok na kasę.

Rozmawiał: Przemek Garczarczyk, Przegląd Sportowy

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.