STSport

Marian Kmita potwierdził w rozmowie z radiem polsatsport.pl, że jest już blisko pomyślnej finalizacji rozmów na temat walki Tomasza Adamka (50-4, 30 KO) z Erikiem Moliną (24-3, 18 KO) na kwietniowej gali Polsat Boxing Night. Zdaniem szefa Polsatu Sport były challenger WBC będzie dla „Górala” ciekawym oponentem.

Tomasz Adamek i Chycki biegają

– Pan Molina jest dość rozpoznawalnym pięściarzem. Nikt nie może powiedzieć, że to jest ktoś, kto kończy karierę albo że dni chwały za sobą – ocenił Kmita. – Jest to bardzo poważny sprawdzian dla Tomka, obarczony też sporym ryzykiem, ale Tomek nie ukrywa, że jemu się jeszcze marzy walka o mistrzostwo świata i nie ma innej drogi.

– Molina na pewno przyjedzie z ambicją i chęcią wygrania tego pojedynku. Dla niego zwycięstwo nad Tomkiem jest powrotem na tę półkę, z której przed chwilą się osunął – powiedział dyrektor Polsatu Sport.

Do starcia Adamka z Moliną miałoby dojść 2 kwietnia w Krakowie. Tomasz Adamek po raz ostatni boksował we wrześniu ubiegłego roku, pokonując przed czasem Przemysława Saletę.

źródło: polsatsport.pl/ringpolska.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.