STSport

W sobotę odbyły się dwa niezwykle ważne wydarzenia dla Polaków. Pierwszym było Euro 2012 i mecz Polaków z Czechami, która Polska drużyna przegrała w kompromitujący sposób. Drugim była walka Tomasz Adamek vs Eddie Chambers…

W pierwszej rundzie Tomasz Adamek zaczął trochę sztywno,ale w połowie pierwszej rundy się rozluźnił i zaczął realizować swój plan. Eddie Chambers walczył bardzo elastycznie robił dużo uników, jednakże runda minimalnie dla Adamka.W drugim starciu Adamek już rozluźniony gania po ringu Amerykanina.W trzeciej rundzie Chambers trafia kilka razy niebezpiecznym prawym.Schodzi do narożnika bardzo zadowolony z siebie unosząc rękę w geście zwycięstwa.Czwartą rundę Adamek zaczyna ładnymi ciosami na tułów. Potem przyjmuje znowu prawego bezpośredniego. W walce nie widać jakiejś mega przewagi szybkości Chambersa.Polak gania po ringu,spycha ciosami na liny.Minimalna przewaga Górala z Gilowic. Piąta runda była wyrównana. Adamek przyjął kilka ciosów, co nie przeszkodziło mu w ganianiu Chambersa po ringu.W szóstej rundzie Pola trafił silnym lewym sierpowym na tułów i uderzył mocnym prawem sierpem przez gardę.Amerykanin odczuł ten cios.Pod koniec rundy Adamek trafił prawym i lewym sierpowym na korpus.Runda dla Adamka.

Do szóstej rundy widać minimalną przewagę Tomasza Adamka. Jeżeli nie zmieni się obraz walki będzie ona bardzo trudna do sędziowania, a nie wiadomo czy można liczyć na obiektywizm sędziów w tym pojedynku.

Siódma runda rozpoczęła się od ataku lewym prostym Polaka.Chambers schowany za podwójną gardą balansował tułowiem. Mimo to Adamek trafił prawym i wielokrotnie sierpami na tułów.Runda znowu dla Adamka,ale niezrażony Chambers unosił ponownie zaciśniętą pięść w geście triumfu.

Ósmą rundę rozpoczął ładnie Adamek trafiając Chambersa. Potem Amerykanin ulokował na szczęce Adamka prawy prosty.Pod koniec rundy Chambers zachwiał się po ciosie Adamka. Pola ruszył do ataku lokując całą serię ciosów góra i dół. Runda dla Adamka.

Dziewiąte starcie dla Adamka.Kilka ładnych lewych prostych i mocny prawy prosty, który przeszedł przez gardę zrobiło wrażenie na Amerykaninie.

W dziesiątej rundzie Chambers ruszył do ataku, ale Polak dobrze unikał ciosów.Kilka razy świetnie skontrował. Runda remisowa.

W jedenastym starciu na początku walki Chambers trafił dwa razy mocnym prawym, ale Adamek wyczekał i spokojnie bił po swojemu.Sierpy na tułów i lewe proste dochodziły celu.Adamek był zdecydowanie lepszy.

Ostatnie starcie stało pod wielkim znakiem zapytania.Adamek rozpoczął lewym prostym. Ładnie uderzał seriami.Runda zdecydowanie dla Adamka. Imponował błyskawicznymi seriami. Chambers jeżeli trafiał to tylko pojedynczymi ciosami.

Decyzją sędziów w pojedynku zwyciężył Tomasz Adamek i został nowym mistrzem IBF.Walkę rozegrał taktycznie i wypunktował pewnego siebie Amerykanina.

Ponownie odżyły nadzieje, że Adamek zdoła osiągnąć to czego nie udało się Gołocie.

Jaki dalszy plan teamu Adamka?Ponowna walka o tytuł mistrza świata z Kliczko?

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.