STSport

16 czerwca w hali Prudential Center w Newark Tomasz Adamek  (45-2, 28 KO) zmierzy się  Eddie Chambersem (36-2, 18 KO). Transmisja walki będzie na antenie telewizji Polsat Sport w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00.

Tomasz Adamek przed sobotnim pojedynkiem dał wywiad dla portalu Onet.pl  w którym mówi o swojej formie przygotowaniach do walki i taktyce…

Tomasz Adamek

Tomasz Adamek

Do kolejnej pana walki pozostały już tylko godziny. Jak przebiegały przygotowania do starcia z jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej?

– Wszystko było w jak najlepszym porządku. Jestem dobrze przygotowany do tej walki, a najważniejsze jest to, że jestem zdrowy. Forma też jest i mam nadzieję, że to pokaże w sobotniej walce.

A jak wyglądały sparingi?

– Bardzo dobrze. Przeboksowałem na sparingach mnóstwo rund. I to ma przynieść efekt w sobotę. Na pewno pokażę to, nad czym szczególnie pracowaliśmy przez te kilka ostatnich tygodni. Będę szybki i nieuchwytny dla rywala.

Rywal pewnie jest już dobrze rozpracowany?

– Jak najbardziej. Zanim zaczynam przygotowania, trener ogląda wszystkie walki przeciwnika i potem ustala taktykę. Pod najbliższego rywala ćwiczę na tarczy, pod niego mam ustawionych sparingpartnerów. Doskonale wiemy zatem, jak walczy i na co trzeba uważać. Roger Bloodworth-to doskonały fachowiec i na pewno będę dobrze przygotowany do walki.

A pan, jak ocenia najbliższego rywala?

– To dobry bokser. Przegrał przecież tylko dwie walki i na pewno doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że jeśli wygra ze mną, to otworzy mu się droga do walki o mistrzowski pas.

Ale podobnie sprawa wygląda w pana przypadku.

– Zgadza się. Dlatego postawię wszystko na jedną kartę i w sobotę wygram. Dzięki temu będę bliższy kolejnej walki o mistrzostwo świata.

Już dawno określił pan wiek, w którym chce przestać boksować, ale wciąż nie schodzi z ringu, choć granica ta została przekroczona. Czy to znaczy, że ma pan sportowy plan na kolejne miesiące?

– Jeżeli wygrywasz, nie obrywasz po głowie, jesteś w formie i przede wszystkim jesteś zdrowy, to śmiało możesz kontynuować karierę. Przecież wciąż mam fanów, którzy chcą mnie oglądać. Ważne jest również to, że moje walki chcą pokazywać telewizje polskie i amerykańskie. A jeżeli tak jest, to znaczy tyle, że nie ma powodów do kończenia kariery. Gdyby jednak coś przestało grać, to trzeba będzie sobie dać spokój z boksem.

Nie czuje pan tego, że po przegranej walce z Witalijem Kliczką, jest zdecydowanie mniejsza?

– Na pewno wszyscy spodziewali się lepszej walki z Kliczką. Potknąłem się jednak na nim. Ale taki jest sport. Każdy scenariusz jest wkalkulowany. Po tej porażce wróciłem jednak na ring silniejszy, co na pewno pokażę w pojedynku z Chambersem. Chcę pokazać, że jestem w dobrej dyspozycji.

Autor: Tomasz Kalemba Źródło: Onet Sport

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.