STSport

„Pan Bóg w moim życiu był, jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu (…) Będę się modlił do końca życia, bo chcę iść do nieba” – powiedział Tomasz Adamek, polski bokser podczas wizyty w Radiu Maryja.

Odwiedził on także TV Trwam, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, a także udał się na plac budowy Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II. Będąc pod wielkim wrażeniem pogratulował o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, Dyrektorowi Radia Maryja wielkiego przedsięwzięcia, życząc by to dzieło „wzrastało, gdyż to piękna sprawa”.

Podczas wywiadu dla Radia Maryja, zapytany o to, jaką rolę odgrywa w jego życiu – zarówno prywatnym, jak i zawodowym – wiara, odpowiedział:

– Pan Bóg był, jest i będzie zawsze na pierwszym miejscu. Kiedy kilka lat temu, prasa dowiedziała się, że jestem praktykującym katolikiem, zaczęto mnie pytać o to, dlaczego się modlę oraz czy zdobywszy mistrzostwo świata, nadal to robię. Wtedy odpowiedziałem, że modlę się i będę to robił do końca życia, bo chcę iść do nieba – podkreślił polski bokser.

„Moją ulubioną modlitwą jest różaniec” – powiedział Tomasz Adamek, podkreślając, iż tę modlitwę stara się odmawiać codziennie, gdyż to dla niego „największa siła, jaka może być”.

Odnosząc się do sprawy miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam, polski bokser powiedział, iż walka była, jest i będzie. Trzeba wierzyć i się modlić, a to sprawi, że dobro zwycięży.

-Dzisiaj niestety chodzenie do kościoła, wiara w Boga nie jest w modzie. Dzisiaj moda odwrócona jest w stronę zła. Dlatego jest tyle ataków i one będą nadal. Diabeł nie odpuści, ale jest to wpisane w ten scenariusz. Wierzę, że dobro zwycięży, bo Bóg jest najważniejszy. Wiara góry przenosi i jeśli ją mamy, w życiu możemy zdziałać wiele. Żyjemy nadzieją spotkania się w niebie – to przekazuję moim dzieciom. Tu na ziemi żyjemy tylko chwilę i jeśli w naszym życiu zabraknie modlitwy, to tam – w niebie – się nie spotkamy. Nie wiemy kiedy nas Pan powoła. Nasza droga to niebo, którego życzę każdemu – podkreślił Tomasz Adamek.

radiomaryja.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.