STSport

Ech, ci Niemcy. Mamy z nimi przechlapane. Właściwie od pierwszej strony podręcznika do historii w szkole podstawowej ciągle mamy z nimi jakieś problemy. Ostatnimi czasy może trochę mniejszej wagi. Niemniej jednak każdy sukces– nawet najmniejszy – traktujemy jak sprawę wagi państwowej. Nie inaczej było po weekendowej walce Grzegorza Proksy z Sebastianem Sylvestrem.

Bij Niemca!

Każdy kto oglądał walkę Grzegorza Proksy z Sebastianem Sylvestrem widział jedno – dominację Polaka i jego bezsprzeczne zwycięstwo. Stawką był pas mistrza Europy wagi średniej i przepustka do wielkiej kariery, a w przyszłości być może walka o mistrzostwo świata.

Wybuch szowinistycznych nastrojów w sieci jest naprawdę olbrzymi. „Tak powinno się traktować Niemców!”, „Ale zlałeś tego szwaba!” i kilka stron takich wpisów. Tak sobie myślę, że nawet dobrze się stało, że Polacy nie wygrali meczu piłkarskiego z Niemcami na nowym stadionie w Gdańsku. Po tym zwycięstwie duma w narodzie mogłaby odezwać się ze zdwojoną siłą i po meczu zamiast na piwo wszyscy kibice ruszyliby na Berlin.

Pawle – zawalcz z kimś konkretnym

Paweł Nastula znów wygrywa. Tym razem pokonał Jimmy’ego Ambriza. Chociaż „pokonał”, to zbyt mocne słowo. Amerykanin zerwał mięsień i poddał walkę. Wracając jednak do głównego wątku Ambriz, to – cytując kultowy film „Miś” – zawodnik „z twarzy podobny zupełnie do nikogo”. Czy polskiego mistrza olimpijskiego nie stać na lepszego przeciwnika? A może nie stać na to… organizatorów, którzy wykosztowali się na gażę Nastuli?

Ciekawy wywiad jutro

Jutro portal Stsport.pl ma umówiony wywiad z Maciejem Kawulskim – szefem Konfrontacji Sztuk Walki. Miejsce rozmowy jest nieprzypadkowe – Atlas Arena. Mamy kilka ciekawych i kłopotliwych pytań do pana Kawulskiego. A może wy macie jakieś ciekawe pytania? Z chęcią zapoznamy się z waszymi propozycjami! Piszcie w komentarzach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.