STSport

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny pojedynek MMA, który odbędzie się na nadchodzącej FEN 2 na Stadionie Wrocław, 8 marca 2014. W kategorii do 70 kg. zmierzą się wrocławianin Patryk Grudniewski, reprezentujący Ankos Zapasy, i Mateusz Tatarek ze Spartakusa Rzeszów.

To będzie twarde starcie dwóch solidnych i rozpoznawalnych na polskim rynku zawodników MMA. Dla 30-letniego byłego kickboxera, Grudniewskiego, to powrót na scenę Fight Exclusive Night po listopadowym występie. Niezwykle lubiany we Wrocławiu Patryk bardzo liczył na rewanżową walkę, której przebieg budził ogromne kontrowersje w listopadzie. Niestety, były rywal nie czuł się gotowy na ponowne twarde starcie, które rozstrzygnęłoby wątpliwości, kto powinien wygrać tę batalię szeroko dyskutowaną przez środowisko MMA.

Grudniewski ma za sobą bogatą karierę w sportach walki. Był mistrzem Polski w Kickboxingu i Muay Thai. Obecnie jest także trenerem w klubie Fighters Factory Oleśnica i współpracuje z jednym z najlepszych polskich klubów MMA, Ankosem Zapasy z Poznania.

W narożniku Patryka wspiera go wschodząca gwiazda polskiego MMA Mateusz Gamrot z Poznania, walczący w KSW. Wrocławianin może także liczyć na doping kibiców Śląska Wrocław – klubu, którego jest wielkim sympatykiem.

To nie jest rywal, z którym chciałem walczyć, bo dla mnie rewanż to sprawa honoru i doprowadzę do niego. Tatarka oceniam wysoko i jego rekord nie oddaje jego klasy. Wiem, że będzie to bardzo trudna walka dla mnie, ale wierzę, że damy dobre show i ja wyjdę zwycięsko – powiedział Grudniewski.

27-letni Tatarek pochodzi z Mielca, ale trenuje pod okiem jednego z najlepszych trenerów polskiego MMA Krzysztofa Bańkowskiego ze Spartakusa Rzeszów. Mateusz prezentuje wysoki poziom wyszkolenia sportowego, ale w dwóch walkach miał ogromnego pecha. Przegrana z Arturem Łapką była mocno dyskusyjna, a porażka z Białorusinem Semihzonem spowodowana została złamaniem ręki w trakcie walki.

Artur ma dość pechowych występów i chce powetować sobie straty we Wrocławiu.

Rozpoczęcie: 2014-03-08 19:00
Miejsce: Klub Biznesowy na Stadionie Wrocław

Walki MMA.

Open: Wojciech Bartnik (0-0) vs. TBA
61 kg.: Tymoteusz Świątek (12-1) vs. Gerard Linder (4-0)
70 kg.: Patryk Grudniewski (2-4) vs. Mateusz Tatarek (1-2)
77 kg.: Damian Komisarski (0-0) vs. TBA
Open: Janusz Dylewski (1-8) vs. Michał Piszczek (0-1)

Walki K-1.

55 kg.: Marta Chojnoska vs. Sylwia Juśkiewicz
Open: Radosław Pupin vs. TBA
81 kg.: Przemysław Bubiński vs. Piotr Rogosz

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.