STSport

Szymon jak się czujesz po walce?

Czuję się bardzo zmęczony ale i spełniony, chociaż stres związany ze zmianą przeciwnika był ogromny przed walką.

W walce miałeś wyraźny kryzys, co możesz powiedzieć o tym okresie walki?

Mój przeciwnik zrobił to, co robi dobrze czyli po wejściu w nogi wychwycił głowę i zapiął ciasną gilotynę, naprawdę  było blisko końca walki. Na szczęście na ostatnich treningach, po zmianie przeciwnika mój trener Mirek Okniński postawił jeden trening na wychodzenie z tej techniki i dziś to w trakcie walki zastosowałem i udało mi się uciec z tego.

Więc można powiedzieć iż wygrałeś ten pojedynek dzięki geniuszowi trenerskiemu Mirosława Oknińskiego?

Zdecydowanie jego taktyka jego przygotowania mnie uratowały, jak i cały sztab – Robert bardzo dobrze mi wisi na plecach dzięki temu mogłem z Michałem wstawać, trener Kucharczyk szlifuje mi boks żeby w odpowiednim tempie uderzyć, tak więc cały sztab się tutaj dołożył w przygotowaniach, ale Mirek ustawił taktykę i po raz kolejny okazało się że bez błędną.

Jak oceniasz galę Babilon MMA 2?

W ogóle żadnej walki nie obejrzałem, ponieważ jak walcząc w ostatniej walce skupiam się tylko na sobie i niestety nie widziałem. Najbardziej mi szkoda jednak przegranej Łukasza Bieńkowskiego, z tego co wiem to przegrał, a to jest mój pierwszy trener, z którym zaczynałem i mój bardzo dobry kolega, jemu kibicowałem i ciężko mi przychodzi ten werdykt przetrawić.

Walka z Kamilem Bazelakiem ostatecznie się nie odbyła, jednak jakbyś dostał taką propozycję, to dalej byś był na tak?

Tak, na Kamila byłem bardzo dobrze przygotowany taktycznie i wszystko było opracowane, jakby Kamil jeszcze podjął rękawice kiedyś i dał gwarancję, że zawalczy, wiem że teraz przytrafiła mu się choroba, życzę mu żeby jak najszybciej wyzdrowiał, a jeżeli będzie taka okazja i organizator gali na której będę walczył, będzie za tym, to napewno to rozważę i byłbym nawet za.

Dalsze plany związane z MMA? Myślisz powoli o federacji KSW?

Narazie jestem umówiony z Babilonem i kolejne walki mam nadzieję stoczyć w Babilon MMA.

Rozmawiał Grzegorz Prokop.

 

Categories: MMA, Wywiad 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.