STSport

Wszystko wskazuje na to, że „Szpila” będzie miał okazję udowodnić swoją dominację w polskim boksie krzyżując rękawice z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.

braynat jennings vs artur szpilka

Do sensacyjnego pojedynku może dojść już na kolejnej gali Polsat Boxing Night. Według „Super Expressu” walką wieczoru miałoby być starcie Szpilki z Włodarczykiem lub z Mariuszem Wachem, który dwa lata temu walczył z Władimirem Kliczko.

– Nie ma problemu, bardzo chcę wystąpić w Krakowie, moim mieście. Miałem nadzieję, że powalczę już na gali Polsat Boxing Night 3, ale nie udało się tego dopiąć. Może następnym razem? – stwierdził Wach w rozmowie z „SE”.

– Czy wygrałbym ze Szpilką? Musiałbym! Skoro interesują mnie jeszcze pojedynki z najlepszymi, to z zawodnikami takimi, jak Szpilka muszę sobie dawać radę – dodał.

Walka z Włodarczykiem wydaje się mniej prawdopodobna. „Diablo” ze Szpilką łączy bowiem trener, Fiodor Łapin. 33-letni bokser może jednak przenieść się do wagi ciężkiej skuszony wielkimi pieniędzmi. Przypomnijmy, że Włodarczyk stracił niedawno tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior ciężkiej po przegranej na punkty walce z Rosjaninem Grigorijem Anatoljewiczem Drozdem.

źródło: wp.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.