STSport

Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch pobili się na konferencji prasowej przed galą Polsat Boxing Night. Po wyzwiskach w ruch poszły pięści. Obaj pięściarze rzucili się na siebie, niszcząc przy okazji bandy reklamowe.

Jeszcze przed konferencją wiele zapowiadało, że kiedy Szpilka i Zimnoch spotkają się twarzą w twarz może być gorąco. Obaj za pośrednictwem mediów w ostrych słowach wypowiadali się o swoim rywalu. Poszło o walkę jaka stoczyli sześć lat temu.

– Pamiętam dobrze tamtą walkę, biliśmy się tylko raz i Szpilka dostał ode mnie, walka była do jednej bramki, on był trzy razy „podłączony” – wspominał Zimnoch. – Później rywalizowaliśmy o start w eliminacjach olimpijskich na turnieju Stamma, Szpilka przegrał przed czasem z Algierczykiem, z którym ja potem wygrałem. Niestety stało się tak, że to Szpilka pojechał na eliminacje, a nie ja – dodał 29-latek w rozmowie z RingPolska.pl.

Te słowa bardzo rozzłościły popularnego „Szpilę”, który na łamach tego samego serwisu odpowiedział: „Śmieszy mnie to, co gada Zimnoch. Kiedyś boksowaliśmy, ważyłem wtedy 85 kilogramów, pełen szacunek, przegrałem tę walkę. Byłem wtedy małolatem. Dla porównania – postawcie naprzeciw siebie 17-latka i 23-latka. On był dorosłym mężczyzną, a ja małolatem. Teraz, jeśli dojdzie do takiej walki, ja będę ważył 106 kilo, a on 98. Zimnoch zobaczy, co to jest siła fizyczna i zobaczy, jak to się dla niego skończy. Ciężko go znokautuję i wszystkim to obiecuję, a przede wszystkim tobie, Krzysiek”.

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 23 lutego 2013 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie. Główną walkę wieczoru będzie starcie Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Gala będzie dostępna w płatnej usłudze PPV. Jednorazowa opłata za dostęp do gali w Cyfrowym Polsacie albo w ipla wynosi 40 zł.

Gołota vs. Saleta twarzą w twarz

Fightcard Polsat Boxing Night:

Walki amatorskie:
Paweł Wierzbicki – Patryk Tolkaczewski, 3 rundy, waga ciężka
Tomasz Jabłoński – Adrian Plichta, 3 rundy, waga średnia

Walki zawodowe:
Łukasz Rusiewcz – Izu Ugnoh, 6 rund, kategoria junior ciężka
Krzysztof Cieślak – Kamil Łaszczyk 10 rund, kategoria lekka
Maciej Sulecki – Robert Świerzbiński 8 rund, kategoria średnia
Dariusz Sęk – Remigiusz Wóz 8 rund, kategoria półciężka
Paweł Głażewski – Bartłomiej Grafka 10 rund, kategoria półciężka
Artur Szpilka – Krzysztof Zimnoch 10 rund, kategoria ciężka

Walka wieczoru:
Andrzej Gołota – Przemysław Saleta 10 rund, kategoria ciężka

źródło: WP

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.