STSport

Spotkanie branży luksusowych jachtów i świata zawodowego boksu, 1 października br. w hotelu Sofitel w Warszawie okazało się niezwykle ważne dla obu środowisk. Protegowany Dariusza „Tigera” Michalczewskiego, młody i obiecujący zawodowy bokser Mateusz „Master” Masternak (30-0, 22 KO) podpisał kontrakt sponsorski ze stocznią Sunreef Yachts – światowym liderem w projektowaniu i budowie katamaranów żaglowych oraz motorowych, jak również super jachtów typu „custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp.

Na 4 dni przed walką w Moskwie w obronie pasa mistrza Europy, którą „Master” stoczy z Rosjaninem Grigorym Drozdem (36-1, 25 KO), prezes Sunreef Yachts – Francis Lapp oraz Dariusz Michalczewski ujawnili kulisy współpracy z zawodnikiem.

– Jestem niezwykle dumny z tego, że mogę wesprzeć rozwój kariery zawodowej boksera, który ostatnio odniósł 30 zwycięstw z rzędu, nie ponosząc żadnej porażki. W rozwoju kariery zawodowej sportowca bardzo ważne jest finansowe wsparcie, które pozwala skupić się na postawionych celach i konsekwentnie piąć się w górę. Stocznia Sunreef Yachts od 11 lat buduje swoją pozycję lidera na światowym rynku luksusowych katamaranów. Każdego dnia stawiam sobie oraz zespołowi wykwalifikowanych specjalistów jasne cele, motywując ich do pracy, inwestuję w najnowsze technologie, dążę do ciągłego doskonalenia procesu produkcji naszych jachtów. Stawiam na młodych, utalentowanych ludzi, dlatego, gdy Dariusz Michalczewski przedstawił mi Mateusza, postanowiłem, że zaangażuję się w rozwój jego kariery. – wyjaśnia Francis Lapp, prezes i założyciel Sunreef Yachts.

Legenda polskiego boksu Dariusz Michalczewski, który od wielu lat rozwija swoją biznesową działalność, jak również wspiera rozwój młodzieży poprzez działania fundacji „Równe szanse” dodaje: – Master to bez wątpienia przyszły numer jeden w zawodowym boksie. Doskonale pamiętam, jaką dostałem szansę od losu na początku mojej kariery, cieszy mnie fakt, iż dzisiaj, to ja wspieram młodych sportowców.

– Wsparcie Darka Michalczewskiego wiele dla mnie znaczy. Wychowałem się na jego walkach i nie wyobrażam sobie, bym teraz mógł go zawieść. Wielką nobilitacją jest dla mnie również współpraca z Sunreef Yachts. Nie jest to dla mnie zwykła umowa sponsoringowa. Pan Francis Lapp, podobnie jak Dariusz Michalczewski, to człowiek sukcesu. Osobiście mam podobne plany, walka z Drozdem to dopiero początek mojej drogi na szczyt. Z takim wsparciem, będzie ona z pewnością odrobinę łatwiejsza – mówi Mateusz Masternak.

Kontrakt sponsorski pomiędzy Sunreef Yachts oraz zawodnikiem dotyczy m.in. działań marketingowych, jakie będą realizowane przy udziale sportowca w najbliższych 12 miesiącach. W ramach podpisanej umowy „Master” poprowadzi również cykl spotkań motywacyjnych dla pracowników stoczni.

Prestiżowa walka Mateusza „Mastera” Masternaka z Grigorym Drozdem odbędzie się podczas wielkiej gali Władymir Kliczko – Aleksander Povietkin, 5 października 2013 w Moskwie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.