STSport

Już 3 marca w Columbus w Ohio odbędzie się kolejna gala federacji Strikeforce. Pomimo tego, że większość najlepszych zawodników tej organizacji przeszła lub zamierza przenieść się do UFC, zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko. W walce wieczoru, której stawką będzie pas mistrzowski pań w wadze kogucie staną naprzeciw siebie mistrzyni, czyli doświadczona Miesha Tate oraz niepokonana pretendentka – Ronda Rousey.

W założeniach organizatorów podczas tej gali miało dojść do długo oczekiwanego finału grand prix wagi ciężkiej pomiędzy Danielem Cromierem a Joshem Barnettem. Jednak ze względu na przedłużającą się rekonwalescencję po kontuzji ręki tego pierwszego starcie przełożono na późniejszy termin. Miało dojść też do starcia Gegarda Mousasiego z Mikiem Kylem. Jednak uraz Kyle’a spowodował odroczenie walki. Wydawać by się mogło, że przy takim nagromadzeniu pecha o dobrej gali nie może być mowy. Patrząc jednak na rozpiskę walk można uznać, że nie jest źle.

W walce wieczoru staną naprzeciw siebie dwie panie – mistrzyni, Miesha Tate – oraz pretendentka, Ronda Rousey. Ta pierwsza to zawodniczka o wiele bardziej doświadczona. Na zawodowym ringu stoczyła czternaście pojedynków, z których aż dwanaście wygrała i tylko dwa przegrała. Od maja 2009 roku wygrała sześć walka z rzędu. Jej przeciwniczka, pomimo tego, że jest w tym samym wieku, ma o wiele mniejszą praktykę – stoczyła ledwie cztery pojedynki, ale wszystkie wygrała. Nie oznacza to jednak, że niewiele walczyła. Już w wieku 17 lat zakwalifikowała się do ateńskiego turnieju olimpijskiego w judo. Cztery lata później, w Pekinie, wywalczyła brąz. Swoja pierwszą walkę w MMA stoczyła w marcu ubiegłego roku.

Co poza tą walką? Zobaczymy między innymi walkę świetnego grapplera – Ronaldo Souzy z Bristolem Marunde oraz piątą walkę na zawodowym ringu Ryana Couture’a – syna słynnego Randy’ego.

Oto pełna rozpiska walk:

Walka Wieczoru                

  • Do 135 funtów: Miesha Tate (12-2) vs Ronda Rousey (4-0)

Główna karta:

  • Do 155 funtów: K.J. Noons (11-4) vs Josh Thomson (18-4)
  • Do 170 funtów: Paul Daley (29-11-2) vs Kazuo Misaki (24-11-2)
  • Do 185 funtów: Ronaldo Souza (14-3) vs Bristol Marunde (15-6)
  • Do 185 funtów: Scot Smith (17-9) vs Lumumba Sayers (5-2)

Pozostałe walki:

  • Do 135 funtów: Sarah Kaufman (14-1) vs Alexis David (11-4)
  • Do 155 funtów: Caros Fodor (7-1) vs Pat Healy ( 26-16)
  • Do 155 funtów: Conor Heun (9-4) vs Ryan Couture (3-1)
  • Do 170 funtów: Roger Bowling (10-2) vs Brandon Saling (8-5)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.