STSport

7 stycznia, w Hotelu Marriott w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa poświęcona wielkiej Gali Polsatu Boxing Night w ERGO Arena Gdańsk/Sopot z udziałem Przemysława Salety i Andrzeja Gołoty. Termin pojedynku to 23 lutego 2013.

Dla obydwu sportowców będzie to ostatnia walka w ich zawodowej karierze. To będzie bardzo emocjonujące spotkanie, gdyż fani boksu na ten pojedynek czekali aż 13 lat.

-Bardzo się cieszę, że dojdzie do tej walki, przede wszystkim ze względów emocjonalnych. Miało do niej dojść po raz pierwszy w 2000 roku, później w 2005 roku. Dwa razy walki były odwoływane na dwa tygodnie przed wejściem do ringu – a więc do trzech razy sztuka. – powiedział Saleta podczas konferencji.

Dla Przemka Salety ta walka jest ważna również z innego powodu. Jako pierwszy sportowiec
w Polsce wykorzystał innowacyjny sposób dotarcia do sponsorów. Przy współpracy z Agencją Interaktywną Chariot i Grupą Menu powstał serwis SponsorujWalke.pl, dzięki któremu szansę na zostanie sponsorem Salety w czasie walki, mają małe przedsiębiorstwa a nawet osoby prywatne.

To pierwszy taki projekt w historii polskiego marketingu sportowego, tym bardziej cieszymy się, że możemy go pilotażowo wdrażać razem z Przemkiem –  mówi Jakub Rydwański, CEO w Agencji Interaktywnej Chariot

 

Jak działa SponsorujWalke.pl

Serwis SponsorujWalke.pl (http://www.sponsorujwalke.pl) ruszył tuż po konferencji prasowej, 7 stycznia o godzinie 17.00. Jego celem jest wyłonienie sponsora głównego oraz dwóch sponsorów dodatkowych Przemka Salety w czasie historycznej walki z Gołotą.

Sponsoring na tego typu imprezach najczęściej wykupują bardzo duże firmy, ponieważ tylko te stać, na generowanie dużych budżetów reklamowych, liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych. Największą zaletą serwisu jest fakt, że firmy czy instytucje, zainteresowane sponsoringiem, nie muszą inwestować setek tysięcy złotych, wystarczy 5 zł, aby zaistnieć jako potencjalny sponsor.

Mechanizm jest bardzo prosty. Klikając w przycisk SPONSORUJ na stronie głównej serwisu,    przechodzimy do formularza, w  którym Sponsor proszony jest o wgranie pliku graficznego (np. logo firmy) i podanie podstawowych informacji o firmie. Kolejny etap to wybór kwoty sponsoringu i przejście do procesu płatności.

Cała akcja trwa do 16 lutego. Firmy, które wykupią największą powierzchnię reklamową, zostaną sponsorami, a ich logotypy pojawią się na wszystkich materiałach promocyjnych: koszulkach spodenkach, ręcznikach. Przewidziana jest również reklama na Facebooku, na oficjalnym profilu Przemka Salety (https://www.facebook.com/SaletaTrenuje) oraz na filmikach z udziałem sportowca, zamieszczanych w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/user/SaletaTrenuje)

Przemek osobiście zachęca do wyjścia z nim na ring:

http://youtu.be/EEdTYBsl2eI

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.