STSport

Dwa pojedynki w najbardziej dynamicznej dywizji wagowej w Federacji KSW – kategorii piórkowej wzmocnią naszpikowaną gwiazdami kartę walk gali KSW 33: Materla vs Khalidov, 28 listopada w TAURON Arenie Kraków.

Sowiński vs Erbst

W pojedynku o pierwszy w historii pas KSW w wadze do 66 kilogramów Artur „Kornik” Sowiński (15-7-2, 6 KO, 6 Sub) spotka się w okrągłej klatce z Japończykiem o brazylijskich korzeniach Kleberem Koike Erbstem (18-3-1, 2 KO, 15 Sub).

Polak reprezentujący Silesian Cage Club zapewnił sobie walkę o pas ubiegłoroczną wygraną nad Vaso Bakocevicem, natomiast 25-letni specjalista od parteru w lutym w brawurowym stylu poddał Anzora Azhieva. Dodatkowo w czerwcu Erbst zanotował największe zwycięstwo w swojej zawodowej karierze, odklepując na gali w Chinach utytułowanego Miguela Torresa.

W drugiej z anonsowanych walk zobaczymy wspomnianych wcześniej Azhieva (5-2, 1 KO) i Bakocevica (21-8-1, 8 KO, 7 Sub). Czeczen mieszkający i trenujący w Warszawie będzie chciał powrócić na zwycięskie tory po ostatniej porażce, chociaż mający na swoim koncie już pięć zwycięstw z rzędu Czarnogórzec na pewno nie ułatwi mu tego zadania.

Bilety na KSW 33, w tym druga pula wejściówek na trybuny, są dostępne w portalu eBilet.pl.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.