STSport

Konfrontacja Sztuk Walki oficjalnie dzisiaj ogłosiła kolejny pojedynek na następną galę, oznaczoną numerem 24. Niepokonany na zawodowym ringu Anzor Azhiev zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego KSW w wadze lekkiej, Arturem „Kornikiem” Sowinśkim.

Dla Azhieva będzie to 4 pojedynek na ringu KSW. Jak na razie ze wszystkich swoich pojedynków wychodził zwycięsko. W swoich pierwszych starciach pokonywał mocnych weteranów takich jak Cengiz Dana i Paul Reed, natomiast w swojej ostatniej walce wsławił się bardzo brutalnym nokautem na czeskim zawodniku, Pavle Svobodzie.

Dla Sowińskiego walka z Azhievem będzie z kolei pierwszym pojedynkiem w wadze piórkowej. Do tej pory „Kornik” walczył głównie w kategorii lekkiej. W 2011 Sowiński zanotował swoje największe zwycięstwo, kiedy to znokautował faworyzowanego Macieja Jewtuszkę. W swojej kolejnej walce uległ niestety Curtowi Warburtonowi. Potem była nieprzyjemna sytuacja w Irlandii, gdzie na początku ogłoszono, że Sowiński przegrał przez decyzję z Artemem Lobovem, a dopiero po proteście obozu Polaka werdykt zmieniono na no-contest. W grudniu 2012 „Kornik” ponownie zmierzył się z Jewtuszko, jednak podobnie jak w pojedynku z Warburtonem wpakował się w duszenie i był zmuszony odklepać. W lutym Sowiński stoczył jeszcze jeden pojedynek, ponownie w Irlandii, nokautując Czecha Michala Kozmera.

KSW 24 odbędzie się 28 września w łódzkiej Atlas Arenie. Na gali ma pojawić się m. in. Paweł Nastula, Michał Materla i Mariusz Pudzianowski.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.