STSport

Waga ciężka największej organizacji MMA na świecie wzmocniła się o bardzo solidnego zawodnika. Australijczyk Soa Palelei obdarzony komiksowym przydomkiem „The Hulk” podpisał wczoraj kontrakt z UFC.

Soa Palelei, fot. Sherdog.com

Soa Palelei, fot. Sherdog.com

To nie pierwszy raz, kiedy Palelei zawita do UFC. W 2007 roku stoczył jeden pojedynek w oktagonie, kiedy to przegrał z Eddiem Sanchezem przez TKO w 3 rundzie. Australijczyk pokazał się w tej walce tak fatalnie, że organizacja postanowiła nie dawać mu drugiej szansy.

Od tamtego czasu Palelei stoczył 11 walk, przegrywając tylko raz – z ostatnim mistrzem Strikeforce, Danielem Cormierem. Poza tym „The Hulk” wsławił się szybkim wykańczaniem swoich przeciwników, odprawiając ich najczęściej w pierwszej rundzie. Na liście ofiar Australijczyka znajdują się m. in. byli przeciwnicy Mariusza Pudzianowskiego jak Yusuke Kawaguchi i Bob Sapp. Tego ostatniego odprawił w rekordowym czasie 12 sekund.

Warto też tutaj zaznaczyć, że Palelei dysponuje najdłuższym zasięgiem ramion wśród zawodników wagi ciężkiej w UFC – 84,5 cala. Taki sam zasięg ma tylko Jon Jones.

Pierwszy pojedynek Palelei stoczy ze Stipe Miocicem na UFC 161.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.