STSport

 Pierwsza w Częstochowie liga sportów walki odbędzie się 12 grudnia w Fitness klubie SCOUT. Zawody nosić będą nazwę „Śląska Bitka 13 Extra Fight” i odbędą się na nich walki w formułach: MMA, K-1, Lowkick, Muay Thai oraz w Boksie. Organizatorami zawodów są Fitness Klub SCOUT oraz nowo powstający Częstochowski Klub Walki „Horda”.

Śląska Bitka

„Śląska Bitka” to cykl międzyklubowych zawodów sparingowych stworzony przez klub Absortio Rybnik, w celu wymiany doświadczeń między klubami sportów walki z województwa śląskiego. Dotychczas wszystkie „Śląskie Bitki” odbywały się na zasadzie walk sparingowych tj. bez werdyktu. W Częstochowie, po raz pierwszy w historii „Śląskiej Bitki” pojawią się sędziowie oraz oficjalne wyniki walk.

„Śląska Bitka 13 Extra Fight” to efekt udanej współpracy klubu Absortio Rybnik z Częstochowskim Klubem Walki „Horda” i jego głównym trenerem Augustynem Patykiem.

W „Śląskiej Bitce”, w Częstochowie czynny udział wezmą częstochowscy zawodowcy Marcin Siwy (Boks) oraz Norbert Anzroge (Kickboxing), z którymi zainteresowani zawodnicy będą mieli możliwość stoczyć pojedynek na zasadach amatorskich.

Cele, które przyświecają organizacji „Śląskiej Bitki” to:

– Propagowanie sportowego trybu życia i zasad fair play

– Promocja sportu wśród lokalnej społeczności

– Promocja utalentowanych zawodników

– Promocja regionu poprzez sport

– Integracja sportowców z lokalnych/regionalnych klubów

– Wymiana doświadczeń między klubami/trenerami

Wpisowe dla zawodników wynosi 10 zł. Dla wszystkich kibiców zainteresowanych widowiskiem sportowym wstęp jest wolny.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.