STSport

Jeden z najlepiej notowanych zawodników wagi ciężkiej, weteran PRIDE i Strikeforce oraz były mistrz UFC i Pancrase, Josh Barnett, powróci do największej organizacji MMA na świecie! Zawodnik podpisał właśnie długoletni kontrakt z federacją.

Josh Barnett

Josh Barnett

Barnett ostatni raz zawalczył w UFC w 2002 roku, kiedy to na gali UFC 36 pokonał Randy’ego Couture’a, zdobywając tym samym tytuł mistrzowski. Na nieszczęście Barnetta komisja antydopingowa wykryła w jego organizmie niedozwolone substancje wspomagające, wobec czego pas został Barnettowi odebrany, a sama organizacja zdecydowała rozstać się z zawodnikiem. Potem Barnett walczył głównie w Japonii, na galach legendarnej organizacji PRIDE (gdzie zmierzył się choćby z Pawłem Nastulą), Pancrase, Sengoku i DREAM. Na amerykańską sól powrócił w 2008 gdzie wystąpił na gali Affliction. W 2009 Barnett znów został złapany na sterydach, kiedy to miał zmierzyć się z Fedorem Emelianenko. Galę wówczas odwołano, a sama organizacja Affliction runęła w niepamięć. W 2011 Barnett zadebiutował w Strikeforce, w turnieju wagi ciężkiej, w którym to doszedł do finału, przegrywając z Danielem Cormierem.

Nieznany jest jeszcze przeciwnik Barnetta. USA Today zaznacza jednak, że możemy się spodziewać występu zawodnika już w tym roku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.