STSport

Na zaproszenie Shihan Artura Więzowskiego ( Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate) w dniach 20 i 21 do Zambrowa i Ciechanowca przyjechały sławy świata sztuk walk. Celem wizyty było Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe, które odbyło się hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Na treningu zjawił się m.in.: Legenda UFC i Kyokushin Karate Kancho Gerard Gordeau 9 DAN Kyokushin, 10 DAN Ju Jitsu, Soke Bogdan Puczyńyński 10 dan Ju Jitsu oraz Sensei Duncan Smit 3 DAN Kyokushin, 2 DAN Ju Jitsu

Pierwszą część seminarium poprowadził Kancho Gerard Gordeau, który zapoznawał adeptów sztuk walki z technikami walki w stójce.
Seminarium szkoleniowe poświęcone jest technikom walki typowej dla Kyokushin. Kancho Gerard zwraca szczególną uwagę na kopnięcia i postawę, która jest bardzo istotna, bo jeżeli mamy stabilną postawę, to później jest łatwiej nam walczyć i wykonywać wszystkie techniki walki.
Drugą część seminarium poprowadził Sensei Duncan Smit, określany jako „fachowiec od walki w parterze„. Był to trening typowy dla BJJ i MMA. Sensei Duncan uczył technik przydatnych przy chwytach i obaleniach. Na koniec funkcjonalne  techniki Ju Jitsu w samoobronie zaprezentował Soke Bogdan Puczyński 10 dan Ju Jitsu.

Podczas Uroczystości zakończenia Seminarium Kancho Gordeau wręczył dla Shihan Więzowskiego Certyfikat na stopień 6 dan Kyokushin Karate w imieniu Internationale Budo Kai(IBK) w ten sposób Shihan Artur został włączony do grona nielicznych posiadaczy tego stopnia w Karate Kyokushin w Polsce.

Kancho wraz z Soke Puczyński uhonorowali również Shihan Zbyszka Szkopiaka „Orderem Za Odwagę”a także pamiątkowymi rycinami japońskimi zasłużonych zawodników i instruktorów min. Sensei Roberta Gaździka, Sensei Adama Góreckiego, Sensei Grzegorza Kowalczyka, Sensei Przemysława Brzozowskiego.

W sumie w kilkugodzinnym seminarium szkoleniowym udział wzięło kilkudziesięciu członków Polskiej Federacji Instytutu Budokai Karate (IBK). Seminarium zostało zorganizowane przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polską Federację Instytutu Budokai, którym przewodniczy Shihan Artur Więzowski. Szkolenie współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.