STSport

Sędziowie zajmujący się walkami nie należą do sportowych celebrytów z pierwszych stron gazet. Bardzo szybko może się to jednak zmienić, zwłaszcza po doniesieniach portalu MMAJunkie.com, który poinformował, że sędzia Josh Rosenthal oczekuje właśnie na poważny wyrok. Co takiego przeskrobał Rosenthal?

Josh Rosenthal

Josh Rosenthal

Jak się okazało, rok temu agenci federalni nalot na dom Rosenthala w Oakland. Odnaleźli tam ponad tysiąc sadzonek marihuany. Wycenia się, że ewentualne dochody z tej plantacji mogłyby sięgnąć nawet i 6 milionów dolarów.

Rosenthal przy dobrych wiatrach może liczyć na 3 lata więzienia, oraz 5 w zawieszeniu. W najgorszym wypadku odsiadka może skończyć się nawet i na 10 latach. Wątpliwe by kiedykolwiek powrócił do swojej aktualnej pracy.

W ciągu swojej kariery Rosenthal wsławił się sędziowaniem kilku pojedynków. Przykładowo, w trakcie starcia Carwin-Lesnar zdecydował się, ku zaskoczeniu wszystkich, nie przerywać walki w pierwszej rundzie, kiedy to Shane Carwin niemiłosiernie obijał bezbronnego Brocka Lesnara. Była to jednak dobra decyzja, bo ówczesny mistrz UFC wykorzystał zmęczenie swojego przeciwnika w drugiej rundzie i poddał go duszeniem trójkątnym rękami.

Join the Forum discussion on this post

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.