STSport

Doświadczony Brazylijczyk Shely „Pilao” Santana będzie 11 marca na gali FEN 16 Warsaw Reloaded na Torwarze przeciwnikiem debiutującego w organizacji Fight Exclusive Night oraz w nowej kategorii wagowej czeczeńskiego wojownika Arbiego Shamaeva.

Shely „Pilao” Santana dos Santos (30 lat, 162 cm, 9-5, 3 KO, 2 SUB) pochodzi z Brazylii, ale od kilku lat mieszka i trenuje w Holandii. Początkowo trenował capoeirę, później także muay thai i brazylijskie jiu-jitsu, a dziś oprócz MMA profesjonalnie uprawia też kick-boxing. Obecnie walczy w wagach muszej i koguciej, ale na początku kariery zdarzało mu się rywalizować – i zwyciężać – także w wyższych kategoriach wagowych. W zawodowym MMA debiutował w 2009 roku, wygrywając sześć walk z rzędu na lokalnych galach w Argentynie i Brazylii. Dzięki tej serii zwycięstw dostał szansę występów na arenach najważniejszych w swojej ojczyźnie organizacji Jungle Fight i Shooto Brazil, w których miał okazję walczyć m.in. z Marcosem „Loro” Galvao, obecnym zawodnikiem Bellator MMA. Na gali FEN 16 Warsaw Reloaded powalczy o swoje pierwsze zwycięstwo w Europie, bowiem w dwóch wcześniejszych walkach na Starym Kontynencie musiał uznać wyższość rywali – w 2015 roku w walce wieczoru gali Vote MMA 3 w niemieckim Rheine uległ na punkty Rumunowi Florinowi Gardanowi, a dwa miesiące temu w main evencie gali Night of Masters 10 w Pradze przegrał przed czasem z najlepszym czeskim zawodnikiem wagi muszej Davidem Dvorakiem.

Dla Arbiego Shamaeva (26 lat, 172 cm, 8-3, 5 SUB, 1 KO) starcie z Shelym Santaną na marcowej gali FEN 16 Warsaw Reloaded będzie podwójnym debiutem – w klatkoringu Fight Exclusive Night i w nowej dla niego kategorii koguciej, do której zszedł z wagi piórkowej. Mieszkający na stałe w Warszawie fighter z Groznego to dwukrotny mistrz Polski w amatorskim MMA i zwycięzca mistrzostw Polski w grapplingu. Pierwszą zawodową walkę MMA stoczył w 2011 roku. Dziś ma na swoim koncie 11 walk, z który aż osiem wygrał, raz nokautując i pięciokrotnie poddając rywali. Podopieczny trenera Roberta Jocza za swój najlepszy występ w karierze uważa zwycięski pojedynek z Helsonem Henriquesem. Shamaev wygrywał też z takimi zawodnikami, jak Łukasz Grochowski, Białorusin Semen Tyrlya i Tomasz Zawadzki – pokonując tego ostatniego, zdobył w 2014 roku pas mistrza federacji 3F.

FEN 16 Warsaw Reloaded to drugie wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night w Warszawie. W walce wieczoru gali na Torwarze zmierzą się Kamil Łebkowski z Brzylijczykiem Gabrielem Silvą, a w walce o pas w wadze średniej Paweł Żelazowski będzie walczył z Kamilem Gniadkiem. Kibice obejrzą też pojedynki MMA z udziałem Michała Oleksiejczuka, Sebastiana Kotwicy, Pawła Pawlaka, Ireneusza Szydłowskiego i Bartłomieja Kopery, a w pojedynkach w formule K-1 wystąpią Arkadiusz Wrzosek, który zmierzy się z Arturem Bizewskim, oraz Radosław Paczuski i Marcin Szreder.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.