STSport

Należąca do Roya Jonesa Jr (56-8) grupa Square Ring Inc. zamierza wnieść do sądu na Florydzie pozew sądowy przeciwko grupie 12 Round Knockout Promotions.
Podobno z dokumentu jakie posiada Portal boxingscene.com, który ma być koronnym dowodem w sprawie jasno wynika, że grupa Square Ring Inc. poniosła olbrzymie straty finansowe na organizacji gali boksu w Polsce.

Roy Jones

Roy Jones

Odszkodowanie w wysokości 1 miliona dolarów ma być wypłacone za to, że nie doszło  do walki z Dawidem Kosteckim (39-1). Podobno jak twierdzi boxingscene.com  w przedmiotowym kontrakcie były zapewnienia pisemne Knockout Promotion, że walka z Kosteckim pomimo wyroku sądowego się jednak odbędzie. Jak wiadomo jednak, tak się nie stało. Square Ring Inc.twierdzi, że z powodu zmiany przeciwnika dla Jonesa Jr. która przyczyniła się do małej oglądalności gali boksu w Łodzi grupa poniosła ogromne straty mogące wynosić nawet milion dolarów. Roy Jones Jr. za walkę w Polsce miał zarobić gwarantowane 45 tysięcy dolarów oraz 81,66% zysków ze sprzedaży biletów oraz dochodów z Pay-Per-View. Sprzedaż biletów na galę z powodu nieobecności Dawida Kosteckiego była jednak bardzo słaba, tak samo jak wyniki sprzedaży PPV, które do dzisiaj nie zostały ujawnione przez telewizję Polsat. Przyczyną braku jawności tych informacji była niezmiernie mała ilość sprzedanej transmisji w systemie Pay -Per-View.

Jeżeli zatem Roy Jones Jr sprawę w sądzie na Florydzie wygra to spory wydatek czeka w najbliższej przyszłości Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera – promotorów Knockout Promotions…

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.