STSport

Rosyjscy psychiatrzy po wnikliwych badaniach stwierdzili, że najbardziej kontrowersyjny fighter świata Viatcheslaw Datsik (5 -7, MMA) jest zupełnie normalny. Ta wiadomość kompletnie zszokowała rosyjskie media informacyjne, gdyż Datsik nigdy na normalnego nie wyglądał.

Viacheslav Datsik

Viacheslav Datsik

Viacheslav Datsik zasłynął swojego czasu ze znokautowania Andreia Arlovskiego. W sumie w MMA stoczył 12 walk, z czego 5 wygrał i 7 przegrał.

Datsik był neofaszystą, który miał obsesyjne antysemickie i antychrześcijańskie poglądy. Oficjalnie ogłosił się poganinem i nawoływał do wywyższania religii pogańskiej i uznania starych Bogów. Twierdził, że Jezus Chrystus był agentem Mossadu. Sam uważał się za „Czerwonego Tarzana” syna słowiańskiego boga Peruna.

Po licznych wybrykach kryminalnych takich jak napady z bronią w ręku i rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia został oficjalnie uznany za niepoczytalnego przez rosyjskich psychiatrów i zamknięto go na obserwację psychiatryczną. Po badaniach stwierdzono, że cierpi na schizofrenię i zamknięto go w klinice psychiatrycznej, gdzie przebywał do lipca 2010 roku.
Stamtąd jednak Datsik dał w końcu drapaka i znalazł się w Norwegii.  W dniu 21 września 2010 uzbrojony w pięć pistoletów wszedł na Policja International Service Immigration w Oslo i oświadczył zdumionym policjantom, że „biały wojownik” przybył i prosi o azyl polityczny. W rezultacie policja go aresztowała.

W dniu 18 października władze rosyjskie wysłały wniosek o ekstradycję Datsika do władz norweskich. 18 marca 2011 roku został deportowany z Norwegii do Rosji.

Do dnia dzisiejszego ten kontrowersyjny fighter przebywa w rosyjskim więzieniu i nie zanosi się na to, aby szybko miał je opuścić, gdyż rosyjscy psychiatrzy stwierdzili, że jest zdrowy i poczytalny. Nie wiemy jak to jest możliwe, a jednak…

Categories: Filmy, K-1, MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.