STSport

Robert Świerzbiński (10-0) jest pięściarzem grupy Boxing Production. Niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć go w jego jedenastej walce na gali boksu zawodowego „Wieczór mocnych ciosów” w Białymstoku, gdzie będą walczyć również Łukasz Wawrzyczek, Marcin Siwy i Kamil Bazelak.


.

Robert Świerzbiński w swojej karierze trzy walki wygrał przez KO, nokautując Andreia Charnou (7-1-1) ,Ramana Dzekhkanau (10-5) i niezwykle doświadczonego Rastislava Kovaca( 25-18-1). Ostatnią walkę jaką stoczył 6 października w Grajewie z Olegs Fedotovs (15-8-0) wygrywając po 8 rundach na punkty.

Zapraszamy do wywiadu z tym czołowym zawodnikiem grupy Boxing Production

Robert Świerzbiński (Fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Robert Świerzbiński (Fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Na zawodowych ringach jesteś niepokonany.Czy to cię bardziej motywuje ?

Z całą pewnością tak jest. Do tej pory nie odniosłem żadnej porażki i to motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy na treningach!

 Dla wielu bokserów, w tym Braci Kliczko walka w ringu porównywana jest do gry w szachy, zaś dla Mika Tysona to starcie dwóch umysłów. Jak ty to widzisz pojedynek w ringu?

Zgadzam się z Braćmi Kliczko, walka w ringu jest porównywalna do gry w szachy, ponieważ i w boksie i w szachach myślenie logiczne jest niezbędne, aby pokonać swojego przeciwnika.

Grzegorz Proksa trenuje przy muzyce. Twierdzi że jest zmienna ( rytm ) jak przeciwnik. Ty również trenujesz przy muzyce czy wolisz jednak cisze ?

Zgadzam się z Grzesiem. Zdecydowanie wolę trenować przy muzyce, która mnie mocno pobudza i mobilizuje do treningu.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy wygranej w grudniowej walce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.