STSport

Kolejna gala King of Kings odbędzie się w najbliższą sobotę 19 listopada. Transmisja na żywo w FightBox HD rozpocznie się o 18:30.

king-of-kings

Gala w wileńskiej Siemens Arenie to największy show tej federacji w 2016 r. KOK, mocna marka świata kickboxingu, zaskakuje kartą z przewagą pojedynków MMA. Walką wieczoru będzie starcie MMA Japończyka Kenichi Ito (12-14-8) z Litwinem Ignasem Barysasem (8-2-1). Fanów mieszanych sztuk walki czeka zatem ekscytujący rewanż po pojedynku sprzed pięciu lat, kiedy Ito pokonał Barysasa na gali japońskiej federacji ZST. Od tamtej pory Barysas powiększył swój rekord o pięć zwycięstw pod rząd, a Ito wygrał tylko trzy z ostatnich jedenastu walk.

Polscy fani powinni zwrócić uwagę na rewanżową walkę młodego kickboksera z Białegostoku, Artura Baradyna, z Litwinem Martynasem Jasiunasem. Na marcowej gali KOK Hero’s Series Baradyn wystąpił w zastępstwie kontuzjowanego zawodnika, odważnie wchodząc do ringu z boksującym o kategorię wyżej Jasiunasem zaledwie dzień po tym, jak dostał propozycję walki. Wtedy przegrał na punkty, robiąc jednak świetne wrażenie. Tym razem miał czas na przygotowania, walka powinna być więc emocjonująca.

Zawsze ciekawe są starcia MMA w kategorii ciężkiej – tym razem zawodnik gospodarzy Tomas Pakutinskas zmierzy się z Rosjaninem Dmitrijem Zabalotnym. Dobrą walkę powinni dać kickbokserzy wagi półśredniej: występujący już w KOK World Grand Prix Gurdeep Singh z Indii i Deivydas Danyla z Litwy.

Pełna karta walk:
-71 kg, KOK Kickboxing, 3 x 3 min: Artur Baradyn (Polska) vs. Martynas Jasiunas (Litwa)

-85 kg, MMA, 2 x 5 min: Tycho Brakel (Holandia) vs. Darius Minkevicius (Litwa)

-67 kg, KOK Kickboxing, 3 x 3 min: Gurdeep Singh (Indie) vs. Deivydas Danyla (Litwa)

-77 kg, MMA, 2 x 5 min: Martha Vencon (Holandia) vs. Matas Stebuliauskas (Litwa)

+93 kg, MMA, 2 x 5 min: Dmitrij Zabalotnyj (Rosja) vs. Tomas Pakutinskas (Litwa)

Walka wieczoru:
-68 kg, MMA, 2 x 5 min: Kenichi Ito (Japonia) vs. Igans Barysas (Litwa)

King of Kings to wydarzenia na najwyższym poziomie, gromadzące w największych arenach światowej klasy zawodników i najbardziej oddanych kibiców sportów walki. KOK zdobywa licznych fanów dzięki swojej niezwykłej intensywności i widowiskowości. Niemal 80% walk kończy się nokautem – to przyciąga miłośników silnych sportowych wrażeń.

Oprócz bezpośredniej transmisji na kanale FightBox HD w przeszło 40 krajach na całym świecie, galę będzie można zobaczyć na żywo także w Internecie: w ramach abonamentu platformy VoD FilmBox Live oraz w systemie pay-per-view już za 3,99 € na fightboxlive.com.

Categories: K-1, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.