STSport

Organizacja UFC z wielką chęcią raz jeszcze zestawiłaby Khabiba Nurmagomedova (27-0, 8 KO, 9 SUB) i Conora McGregora (21-4, 18 KO, 1 SUB). To może jednak nie być takie proste. – Zapronowali mu 15 milionów dolarów. One nie jest zainteresowany – przyznał Alex Nurmagomedov, wujek „Dagestańskiego Orła”

To była jedna z największych walk w historii mieszanych sztuk walki. 6 października na gali UFC 229 doszło do konfrontacji Rosjanina z Irlandczykiem, a stawką było należące do tego pierwszego mistrzostwo wagi lekkiej. Starcie okazało się wyjątkowo jednostronne, zakończyło się zwycięstem Khabiba przez poddanie w czwartej rundzie.
Pewne było, że organizacja UFC będzie chciała zestawić ich ponownie. Rosyjsko-irlandzkie starcie pobiło bowiem rekord sprzedanych PPV, a rewanż mógłby nawet zdeklasować i ten wynik (około 2,4 miliona). Jak się jednak okazuje Khabib niekoniecznie będzie chętny na taki pomysł…

– Wiem, że zaproponowali mu rewanż. Zaoferowali mu 15 milionów dolarów, ale Khabib powiedział „nie”. Conor musi ustawić się w kolejce, powalczyć z innymi. Khabib chce walki z Fergusonem. Mamy w planach walkę Khabib vs Ferguson w kwietniu lub maju. A później zakończy karierę sportową. Po tym, jak organizacja wyrzuciła Tukhugova, Khabib powiedział, że nie przyjmie wypłaty i odejdzie z UFC. Nie możemy wykluczyć takiej opcji. Jeśli jednak zatrzymają Tukhugova, to w kwietniu lub maju zmierzymy się z Fergusonem. Jesteśmy bardzo zainteresowani takim starciem. To bardzo dobry zawodnik – powiedział Alex Nurmagomedov, wujek wojownika.

Tony Ferguson jest więc najpoważniejszym kandydatem do walki z Khabibem. Na gali UFC 229 „El Cucuy” pokonał przez TKO Anthony’ego Pettisa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.