STSport

Jeden z pionierów polskiego MMA, Łukasz Jurkowski (16-10, 4 KO, 6 Sub) spróbuje zrewanżować się Martinowi Zawadzie (27-14-1, 17 KO, 5 Sub) za porażkę sprzed 12 lat! „Juras” i „King Kong” spotkają się w klatce 3 marca na KSW 42 w Łodzi.

All rights reserved. Contact: info@sebastianrudnicki.com

Łukasz Jurkowski i Martin Zawada po raz pierwszy spotkali się w walce wieczoru KSW 6. Wtedy wyraźnie lepszy okazał rywal zza Odry. Zawodnik UFD Gym kontynuował karierę bez większych przerw, natomiast warszawianin w 2011 roku zawiesił rękawice na kołku i skupił się na komentowaniu gal MMA nad Wisłą.

„Juras” powrócił dopiero na historycznej gali KSW 39: Colosseum, na której stoczył niezwykle zacięty i wygrany bój z byłym mistrzem, Rameau Thierrym Sokoudjou. Reprezentant WCA Fight Team to żyjąca legenda i zwycięzca pierwszego turnieju KSW oraz finalista drugiej i trzeciej edycji.

Martin Zawada znany jest doskonale kibicom KSW, którzy śledzą najlepszą organizację MMA w Europie od lat. Oprócz starcia z „Jurasem” mieszkaniec Dusseldorfu w białym ringu mierzył się także z Igorem Kołacinem, Krzysztofem Kułakiem, Mamedem Khalidovem i Janem Błachowiczem. W ostatnich trzech pojedynkach „King Kong” zanotował dwie wygrane przez nokaut, a w całej karierze na deskach leżało aż 17 jego rywali, co świadczy o piekielnie mocnym uderzeniu brata walczącego w dywizji półśredniej KSW Davida Zawady. Na co dzień 34-latek jest też jednym z głównych sparingpartnerów mistrza KSW Roberto Soldicia.

Na KSW 42 w Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Mateusz Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem. W wadze półciężkiej staną naprzeciw Marcin Wójcik i Chris Fields.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.