STSport

Już dziś na gali boksu zawodowego w Crocus City Hall w Moskwie Andrzej Wawrzyk (27-0, 13 KO) stanie do walki z mistrzem świata WBA Aleksandrem Powietkinem (25-0, 17 KO).

Powietkin ma na swym koncie wygrane z takim pięściarzami jak: Eddie Chambers, Hasim Rahman,Marco Huck,Ruslan Chagaev,Jason Estrada czy Eddie Chambers. 25-letni Polak niestety w swojej karierze nie zwyciężył z żadnym kasowym zawodnikiem. Czy Wawrzyk sprawi sensację i pokona Aleksandra Powietkina? Przekonamy się o tym już niebawem…

Pierwsza runda pojedynku była dość wyrównana. Andrzej Wawrzyk ładnie pracował lewym prostym kilkukrotnie trafiając Powietkina w twarz. Rosjanin odpowiadał zaś głównie ciosami na tułów. Drugie starcie rozpoczęło się od mocnych ataków Powietkina. Po prawym krzyżowym Rosjanin powalił Wawrzyka na deski.Polak podniósł się, jednakże dalszą część rundy był w defensywie, odpierając skuteczne i szybkie ataki rosyjskiego pięściarza.
Trzecia runda rozpoczęła się dobrze dla Polaka, który początkowo stopował Rosjanina lewymi prostymi, jednak w drugiej minucie trzeciej rundy po silnym ciosie znowu znalazł się na deskach. Wawrzyk podniósł się, ale po kolejnym ataku Powietkina trafiony potężnymi uderzeniami znalazł się po raz kolejny na deskach. Sędzia zdecydował się na przerwanie walki. W ten sposób Aleksander Powietkin zaliczył swoje kolejne, 27 zwycięstwo w karierze. Przed nim walka o pas mistrzowski z Władimirem Kliczko…