STSport

Coraz większa popularność triatlonu wśród dorosłych spowodowała, że szkoła na warszawskich Bielanach postanowiła otworzyć pierwszą w stolicy klasę gimnazjalną z odpowiednim programem szkolenia. Celem jest wysłanie zawodnika na igrzyska w Tokio w 2020 roku.

– Chcemy zadbać o przyszłość w sporcie zawodowym i zbudować mocną grupę zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na igrzyskach w Tokio. Chcąc wychować mistrzów olimpijskich, należy rozpocząć szkolenia jak najwcześniej i program uruchamiany w Gimnazjum nr 78 przy Zespole Szkół nr 52 w Warszawie będzie spełniał właśnie taką rolę – powiedział Cezary Figurski, trener z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, były szkoleniowiec kadry narodowej w triatlonie juniorów i młodzieżowców.

Poza wychowaniem olimpijczyków pomysłodawcy chcą, by zawodnicy nauczyli się odpowiedniego planowania dnia, systematyczności, stawiania czoła wyzwaniom. Dodatkowo chwalą się, że trening jest zróżnicowany i przyjemny, gdyż łączy w sobie trzy zupełnie odmienne dyscypliny: pływanie, kolarstwo i bieganie.

– Wszystkich rodziców zawsze zachęcam, by angażowali dzieci w uprawianie sportu. Nie chodzi wyłącznie o wzmocnienie mięśni czy układu odpornościowego, ale aktywność fizyczna wywiera korzystny wpływ na psychikę dzieci i młodzieży, powoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia w przyszłości takich chorób jak: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca czy udary – powiedziała specjalistka z zakresu fizjologii wysiłku Anna Mróz.

Do szkoły na warszawskich Bielanach (ul. Szegedyńska 11) obowiązywać będzie specjalny nabór, który odbędzie się 8 lutego.

IK, PAP

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.