STSport

30-letni zawodnik MMA Adam Z., który w sobotę przed meczem Widzewa został pchnięty nożem, usłyszał zarzut posiadania narkotyków. 30-latek przebywa w szpitalu CKD przy ul. Czechosłowackiej. Jego stan poprawił się, jest przytomny.Dziś mają zostać przesłuchani dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z atakiem na Adama Z. – są w wieku 34 i 37 lat.

– Policjanci znaleźli przy rannym Marcinie Z. dwa foliowe woreczki z marihuaną – mówi nadkom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – W niedzielę wieczorem 30-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.
To nie jest pierwsza sprawa Adama Z., który jest sądzony przez Sądem Okręgowym w Łodzi w słynnej sprawie udział w śmiertelnych ustawkach. Jak wynika ze śledztwa grupa kiboli Widzewa działała co najmniej od 2000 roku do marca 2012 roku. Bojówka Widzewa, czyli DHW (Destroyers Hooligans Widzew) to według prokuratury zorganizowana grupa przestępcza, która organizowała i brałą udział w tzw. ustawkach, czyli umówionych bójkach kiboli. 3 z takich ustawek zakończyły się śmiercią.
Na ławie oskarżonych zasiadają „Gebels”, „Adik”. Wśród zatrzymanych są m.in. synowie łódzkich biznesmenów, adwokatów, lekarzy, a także bokserzy i zawodnicy MMA, niejaki Marcin Z.”Zajcu”, „Dżony” i „Syfon”. Kilku z nich, m.in. „Rysikowi”, „Fiszu”, „Przemasowi”, „Pająkowi”, „Siwemu” i „Marikowi” przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, bójkach i pobiciach, również ze skutkiem śmiertelnym. „Bila”, „Jędras”, „Krowa”, „Destrojer” podpowiadają również za handel narkotykami.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.