STSport

California State Athletic Commission potwierdziła, że ​​były mistrz wagi ciężkiej Strikeforce  Rafael Cavalcante nie przeszedł badań antydopingowych, gdyż wyniki testów wskazują na pozytywny wynik na obecności na sterydów anabolicznych.Komisja CSAC twierdzi, że „Feijao”zażywał stanozolol.

Rafael Cavalcante
Rafael Cavalcante

W związku z powyższymi walka z 18 maja walka z Mike Kyle, w której wygrał Rafael Cavalcante w 33sekundzie pierwszej rundy zostaje uznana za  no-contest.
Feijao otrzymał również zawieszenie w startach w MMA na rok czasu i $ 2.500 grzywny za to wykroczenie, ale  jego obóz już zapowiedział, że będzie się odwoływał od tego zawieszenia.

„Wierzę w jego niewinność, i będziemy walczyli,aby to udowodnić „ -powiedział menedżer Cavalcante,  Ed Soares –„Wierzymy mu całkowicie, gdyż jest wiele rzeczy w tej sprawie, które nie mają żadnego sensu.”

Zawieszenie i dyskwalifikacja Calvante to kolejny cios dla organizacji Strikeforce , która straciła już  byłych mistrzów: w wadze ciężkiej Alistaira Overeema, w półśredniej Nicka Diaza i w półciężkiej Dana Hendersona.

Cavalcante miał niebawem walczyć z  Gegardem Mousasim, ale te plany w obecnej sytuacji są już nieaktualne.

W przeszłości za sterydy zawieszeni byli również Chris Leben, Tim Sylvia i  Cris „Cyborg” Santos, którzy również mieli pozytywny wynik na stanzolol.

Urzędnicy Strikeforce muszą jeszcze wydać oświadczenie na temat powyższego zawieszenia.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.