STSport

Niestety na sobotniej gali KSW 37: Circus of Pain w TARUON Arenie Kraków widzowie nie zobaczą starcia Macieja Jewtuszki z Yasubeyem Enomoto. Szczecinianin na trzy dni przed wydarzeniem doznał ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i musiał natychmiast przejść operację jego usunięcia wczoraj w nocy. Federacja KSW dołożyła jednak wszelkich starań, żeby fani zobaczyli 9 starć na sobotniej gali. W miejsce Jewtuszki i Enomoto wejdą znani polskiej publiczności David Zawada i Robert Radomski.

ksw37radomski_zawada

Po otrzymaniu informacji o problemach zdrowotnych „Irokeza” KSW próbowało jak najszybciej znaleźć kogoś, kto mógłby zawalczyć ze „Szwajcarskim Samurajem”, ale Enomoto odrzucił przedstawione propozycje zastępstw.

David Zawada (12-3, 9 KO, 2 Sub) walczył już dwukrotnie dla KSW. Co prawda oba pojedynki przegrał, ale poprzeczka była postawiona niezwykle wysoko. W debiucie na KSW 29 „Sagat” zmierzył się w walce o pas wagi półśredniej z Borysem Mańkowskim, a na KSW 33 uległ niepokonanemu w KSW Kamilowi Szymuszowskiemu. W międzyczasie mający polskie korzenie Zawada dopisał do rekordu trzy zwycięstwa przez nokaut.

Pochodzący z Katowic Robert Radomski (12-4, 1 KO, 5 Sub) walczył dla największej polskiej organizacji już cztery razy. Zawodnik Spartana Chorzów pokonał Mateusza Piskorza i Wandersona Silvę, a w ostatnim boju na KSW 35 nieznacznie przegrał na kartach sędziowskich z Rafałem Moksem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.