STSport

Niebezpieczny Australijczyk Peter Graham (11-9, 10 KO) skrzyżuje rękawice z kroczącym od zwycięstwa do zwycięstwa Mariuszem Pudzianowskim (9-3, 3 KO, 2 Sub) w walce wieczoru gali KSW 31: Road to Wembley, 31 października w hali SSE Arena, Wembley w Londynie.

Pudzianowski vs Graham

W pojedynku ze znakomitym kickbokserem Pudzianowski spróbuje przedłużyć swoją passę zwycięstw do pięciu kolejnych wygranych w KSW. W ostatnich dwóch latach „Pudzian” zwyciężał kolejno Seana McCorkle’a, Oliego Thompsona, Pawła Nastulę i ostatnio na KSW 31 Brazylijczyka Rollesa Gracie. Znokautowanie eksperta od jiu jitsu w maju zajęło mu jedynie 27 sekund.

„Peter Graham to kolejny krok przybliżający mnie do walki o pas wagi ciężkiej KSW, który teraz należy do Karola Bedorfa. Australijczyk to twardy gość z dużym doświadczeniem, ale w Londynie chciałbym pokazać, że poradzę sobie z nim sprawniej niż ostatnio zrobił to Karol.” – zapowiada Pudzianowski. „Zapraszam wszystkich polskich i brytyjskich fanów na KSW: Road to Wembley, będzie się działo!”

Graham pojawi się w klatce KSW już po raz trzeci. W ubiegłym roku „Wódz” pokonał przez TKO w drugiej rundzie Marcina Różalskiego, a na niedawnej gali KSW 31 musiał uznać wyższość wspomnianego Bedorfa, chociaż niewiele brakowało pokonałby mistrza po serii ciosów w trzeciej odsłonie.

Oprócz walki wieczoru Federacja KSW ujawniła dwa polsko-angielskie starcia zaplanowane na październikową galę. Rywalem ogłoszonego wcześniej Jima „Judo” Wallheada (27-9, 10 KO, 10 Sub) będzie szczeciński specjalista od gilotyn i dźwigni na nogi Rafał „Kulturysta” Moks (10-7, 9 Sub). Inny Brytyjczyk na londyńskiej karcie Oli „The Spartan” Thompson (14-8, 6 KO, 6 Sub) spotka się w okrągłej klatce KSW z niepokonanym ciężkim Michałem Włodarkiem (7-0, 3 KO, 1 Sub).

Bilety na pierwszą galę KSW poza granicami polski są dostępne na eBilet.pl i TeamPlayerWeb.com.

Oprócz tego w stolicy Wielkiej Brytanii Borys Mańkowski (17-5-1, 3 KO, 6 Sub) stanie do swojej drugiej obrony mistrzowskiego pasa w wadze półśredniej przeciwko Mikhailowi Tsarevowi (29-4, 8 KO, 19 Sub), a powracający do walk Marcin Różalski (5-3, 3 KO, 1 Sub) skrzyżuje rękawice z londyńczykiem Jamesem McSweeneyem (MMA 14-12, 9 KO, 5 Sub) W Londynie wystąpi też niepokonany lekki Mateusz Gamrot (9-0, 3 KO, 2 Sub), w ciekawym pojedynku w wadze średniej spotkają się Brett Cooper (20-11, 13 KO, 2 Sub) i Maiquel Falcao (34-7, 23 KO, 6 Sub).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.