STSport

Mariusz Pudzianowski we wtorek 8 stycznia przejdzie zabieg więzadeł lędźwiowo-krzyżowych w łódzkiej klinice Medical Magnus.

Zajmować się nim będzie osobiście dr Marek Krochmalski,który jest pierwszym lekarzem w Polsce, który zaczął stosować krwiopochodne komórki macierzyste w leczeniu urazów i schorzeń narządu ruchu. Do sukcesów tego lekarza należą między innymi podobne zabiegi, które innowacyjnie przeprowadził na polskich sztangistach tj.Marcin Dołęga, Adrian Zieliński i Bartek Bonk.

Komórki te służą tylko do zadań specjalnych, czyli naprawiania innych uszkodzeń – powiedział Krochmalski dla sportowychfaktówPobieramy je od pacjenta i za chwilę oddajemy mu, wstrzykując w chore miejsce. Człowiek zostaje zatem wyleczony najbardziej naturalną metodą – własnymi komórkami. Rehabilitacja po zabiegu trwa od miesiąca do sześciu tygodni. Oczywiście to zależy od pacjenta, ale z doświadczenia wiem, że Mariusz zawsze szybko dochodzi do siebie. W tym czasie może oczywiście trenować, ale na leżąco, czyli np. wyciskanie sztangi i tego typu ćwiczenia. Gdyby był leczony starszymi, tradycyjnymi metodami, to miałby wyjęte z życia pół roku – powiedział o Pudzianowskim dr Marek Krochmalski.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.