STSport

 26 maja w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie można było podziwiać walki i zmagania w ramach Pucharu Polski Kyokushin Budo Kai Polskiej Federacji IBK. Walki w formule K1, MMA i karate w wykonaniu zawodników z całej Polski można było obejrzeć wczoraj na hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Mistrzostwa skupiły ponad 100 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Organizatorem Pucharu Polski był Shihan Artur Więzowski 6 dan JIU JITSU i 5 dan Kyokushin Prezes Polskiej Federacji IBK przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Sponsorów Zambrowskiego Ciepłownictwa, Banku Spółdzielczego w Zambrowie oraz Spółdzielni mieszkaniowej Nadzieja.


Gośćmi honorowymi zaproszonymi na Puchar byli: Soke Bogdan Puczyński 10 dan Jiu Jitsu, Hanshi Paweł Nerć 9 dan Jiu Jitsu i zawodnik federacji KSW Sensei Kamil Bazelak 1 dan, który występował też w roli trenera. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Zbigniew Szkopiak, członek Zarządu Polskiej Federacji IBK, pomagali mu Sędziowie maty Sensei Mirosław Jędrowski 4 dan i Sensei Maciej Misiak 4 dan, Sensei Robert Gaździk 1 dan.

Zawodnicy z całej Polski, podczas turnieju rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych w konkurencjach takich jak K1, Knockdown i mini MMA. Rywalizacja w każdym pojedynku była zaciekła i wyrównana wzbudzająca emocje publiczności i samych zawodników.

 Zawodnicy na zakończenie Pucharu Polski Kyokushin Budo Kai Polskiej Federacji IBK otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy.

Przy okazji portal Stsport został poinformowany, że zawodnik federacji KSW,Sensei Kamil Bazelak( 1 dan) dostał powołanie na trenera reprezentacji Polski w karate kyokushin IBK Budokai. Wraz z Polską Federacją Instytut Budokai Karate i kadrą reprezentacji Polski jedzie na turniej do Słowacji, gdzie Polacy staną w szranki w najlepszymi karatekami ze Słowacji, Czech i Węgier.

Wyniki Pucharu Polski Kyokushin IBK Budokai

Finaliści zawodów(wyniki podane od II do I miejsc)

Mini MMA
I – Aleksandra Lutostańska
II – Hanna Wasilewska

Mini MMA
I – Jakub Jasionek
II – Dominik Łuniewski

Mini MMA
I – Dawid Zając
II – Bartłomiej Kowalczyk

Mini MMA
I – Maksymilian Perkowski
II – Aleksander Anuszkiewicz

Knockdown – 10-11 lat Chłop. -35kg
I – Jakub Dąbrowski
II – Eryk Dekutowski

Knockdown – 11lat Chłop.
I – Oskar Rydzewski
II – Krystian Knap

Knockdown – 11-12 lat Dziewczęta
I – Hanna Grużewska
II – Oliwia Kanabaj

Knockdown – 12-13 lat Chłop.
I – Oskar Grabiec
II – Jakub Bazydło

Knockdown – 13 lat Chłop.
I – Patryk Michałowski
II – Jacek Misiewicz

Knockdown – 13-14 lat Chłop.
I – Olgierd Michalski
II – Szymon Zarzecki

Knockdown – 15 lat Chłop.
I – Bartosz Witkowski
II – Miezchiew Sulim

Knockdown – 16 lat Kobiety
I – Dominika Ziółek
II – Anna Bondziuk

Knockdown – 16 lat Chłop.
I – Konrad Hoffer
II – Sebastian Buba

Knockdown – 17 lat Chłop. -70 kg
I – Dawid Gdula
II – Mateusz Andrynowski

Knockdown – Senior
I – Dawid Skupień
II – Dariusz Czyżak

Knockdown – Kobiety
I – Dorota Zabielska
II – Magdalena Skipirzewska

Knockdown – Kobiety
I – Martyna Gaździk
II – Małgorzata Bazelak

K1
I – Szymon Biały
II – Nurdi Taipow

Organizatorami Pucharu Polski byli: Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim 5 dan Kyokushin 6 dan Jiu Jitsu na czele oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Sponsorami Turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Spółdzielnia mieszkaniowa „Nadzieja” w Zambrowie.

http://youtu.be/JbvnWb_a9y4

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.