STSport

Z końcem czerwca, albo dopiero po wakacjach, a nie jak wcześniej planowano w maju wcześniej, zakończą się kwalifikacje w judo do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2021 roku. Odwoływane są kolejne turnieje, zaś o kilka tygodni przesunięto mistrzostwa Europy w Pradze. Najbliższe zawody międzynarodowe odbędą się w maju w Baku, o ile pandemia ustąpi.

– Ze względu na obecną sytuację dot. koronawirusa nie udało się przeprowadzić konsultacji kadry narodowej w Warszawie, nie odbędzie się także zgrupowanie w Zakopanem. Przygotowałem dla reprezentantów program do realizacji w klubach. Na razie nie ma możliwości przeprowadzenia akcji szkoleniowych centralnych – powiedział PAP selekcjoner Mirosław Błachnio.

Na przełomie lutego i marca biało-czerwoni startowali w Pucharze Świata w Warszawie, gdzie w poszczególnych kategoriach wagowych wygrywali: Karolina Pieńkowska (52 kg), Angelika Szymańska (63 kg), Urszula Hofman (70 kg), Damian Stępień (81 kg) i Kacper Szczurowski (100 kg), drugie miejsce zajął Oleksi Lysenko (100 kg), a na trzeciej sklasyfikowane zostały: Aleksandra Kaleta (52 kg), Anna Dąbrowska (57 kg) i Kyryło Wesełowski (81 kg).

Comments are closed.