STSport

Przemek Saleta od kilku tygodni przygotowuje się do ostatniej walki w swoim życiu. Zanim skończy karierę zawodową zmierzy się w ringu z jednym z najbardziej znanych polskich pięściarzy – Andrzejem Gołotą. W treningi wkłada całe swoje serce, a walka jaką ma stoczyć 23 lutego w gdańskiej Ergo Arenie obecnie zaprząta cały jego umysł. Przemek chce być do niej jak najlepiej przygotowany ponieważ wie, że Andrzej Gołota po przerwie znowu zaczął trenować z Andrzejem Gmitrukiem.

Więcej szczegółów dotyczących samej walki zostanie przekazane opinii publicznej na konferencji prasowej, która odbędzie się 7 stycznia w Warszawie w Hotelu Marriott. Do tego czasu Przemek będzie przebywał i przygotowywał się w Warszawie.

7 stycznia zostanie zaprezentowana również przez Agencję Interaktywną Chariot i Menu Group i uruchomiona aplikacja i witryną napisana specjalnie ze względu na walkę Saleta – Gołota. Skonstruowana jest ona w taki sposób, aby bawiąc odbiorcę promowała pojedynek. W tej chwili akcje wspierają najlepsi fighterzy i sportowcy oraz strona KoniecSportu.pl.

14 stycznia w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie przybliżona aplikacja napisana dla Przemysława Salety i związana z promocją walki: Andrzej Gołota kontra Przemek Saleta. Jej zadaniem jest przede wszystkim przybliżenie pełnego planu przygotowawczego Przemka Salety do walki z Gołotą.

Jak sam bokser podkreśla, planowana na luty walka jest dla niego niezwykle ważnym wyzwaniem i okazją do ponownego, a już ostatniego pokazania swoich umiejętności.

Aktywność Przemka nie pozostaje jedynie w przestrzeni przygotowań i treningów. Jego zaangażowanie w pomaganie innym nadal stanowi bardzo istotną sferę jego życia. Z  tego też powodu kickbokser i pięściarz będzie brał udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego odbędzie się licytacja wyłaniająca osobę, która w czasie uroczystej gali, w blasku fleszy i w towarzystwie fotoreporterów wyjdzie z Przemkiem na ring. Natomiast 14 stycznia w Krakowie odbędzie się spotkanie, podczas którego Przemek pozna osobę, która ją wylicytowała.

Co warte podkreślenia Andrzej Gołota i Przemek Saleta to rówieśnicy. Obaj skończyli  45 lat. Z tego powodu wokół bokserów rodzi się wiele opinii. Jedni nazywają ich staruszkami, inni wypalonymi bokserami. Jednak należy zadać sobie pytanie, ilu mężczyzn w tym wieku spędza długie godziny na siłowni i treningach co Oni? Którzy z nich w tym wieku wyglądają tak jak Przemek czy Andrzej? Którzy posiadają tak poprawną sylwetkę, wyrzeźbione mięsnie, wysportowane ciało? Zarówno Przemek jak i Andrzej wychodzą do ring by zakończyć karierę. Żaden z nich nie chce przegrać, a fakt, że nie pałają do siebie sympatią jeszcze bardziej podkreśla niezwykłość tego widowiska. Tutaj szanse są wyrównane. Ten sam wiek, podobna waga i wzrost powodują, że to nie będzie taki pojedynek jak Gołota-Adamek. Z tego też powodu zapowiada się niezwykle interesujące widowisko.

autorzy: Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.