STSport

Oficjalna informacja PROMMAC: MMA to sport, który w bardzo krótkim czasie zyskał olbrzymią popularność. Eksperci wyrokują, że będzie sportem na miarę XXI wieku. Nastał więc najwyższy czas, aby na rodzimym rynku pojawiła się organizacja, która będzie stawiała nie tylko na profesjonalizm, ale również na upowszechnienie i promocję tego sportu.

Tą organizacją jest Professional MMA Challenge, która właśnie w grudniu 2013 r. rozpoczęła swoją działalność. PROMMAC skupia światowej klasy zawodników, między innymi Tomasza Drwala, jak również wybitnych trenerów i sędziów oraz pasjonatów tego sportu.
PROMMAC, czyli walka fair play

MMA to szósty najpopularniejszy sport w Polsce, transmisje walk przyciągają przed telewizory 1,5 mln widzów. Oznacza to nie tylko olbrzymią widownię, ale również wielkie możliwości. Założyciele Professional MMA Challenge za główny cel wyznaczyli sobie budowanie pozytywnego wizerunku, rozwijanie i upowszechnianie MMA.

Aby ten cel osiągnąć, trzeba zacząć od podstawowych i najważniejszych kwestii, czyli jasnych zasad, uczciwych kontraktów, bezpieczeństwa oraz profesjonalizmu w działaniu – wylicza Prezes Zarządu PROMMAC Dalius Kubylis.

Założyciele PROMMAC są przekonani, że dbając o te zasady, znacznie wzrośnie poziom sportowy widowisk oraz zainteresowanie fanów. MMA to nie tylko sport i zawody, to styl życia, gdzie uczciwość i walka fair play jest podstawą. Marek Batko, współwłaściciel i członek Zarządu, zwraca uwagę, że PROMMAC będzie walczył z powszechnie panującymi stereotypami wokół MMA.

Do organizacji będą zapraszani zawodnicy, którzy profesjonalnie zajmują się MMA. Będziemy również zwracać uwagę na wartości jakimi się kierują
– dodaje Marek Batko.

Dlatego podczas walk organizowanych przez PROMMAC, oprócz Tomasza Drwala, zobaczymy m.in. takich zawodników jak Michał Kita i Mariusz Cieśliński.
Debiutant na polskim rynku

PRO MMA Challenge, jest jedną z pierwszych tego typu organizacji na polskim rynku. Chcemy skupić się nie tylko na profesjonalnych walkach MMA, ale również na promowaniu wśród szerokiego grona odbiorców idei rekreacyjnego podejścia do tego sportu – mówi Dalius Kubylis.

Założyciele podkreślają, że zależy im na promowaniu MMA, jako czegoś więcej niż tylko sportu walki. Trening MMA to nie tylko walka – mówi Marek Batko – zawodnicy trenują m.in. biegi, rozwijają się wydolnościowo i wytrzymałościowo, muszą ćwiczyć refleks i opanowanie.

Chcemy, aby sport MMA był również stylem życia – zdrowym, bezpiecznym, pełnym emocji i pasji – dodaje Marek Batko.

O PROMMAC Sp. z o.o.

Firma PROMMAC Sp. z o.o. (Professional MMA Challenge) powstała w Krakowie w grudniu 2013 roku. Założycielami są Dalius Kubylis oraz Marek Batko – pasjonaci sportów walki. Jej celem jest promocja, rozwijanie i upowszechnianie MMA jako sportu, w którym liczy się profesjonalizm, zachowania fair play i bezpieczeństwo zawodników.

Do czołowych zawodników występujących w barwach PROMMAC należą: Tomasz Drwal, pierwszy Polak walczący w UFC, Michał Kita, jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej, oraz Mariusz Cieśliński, mistrz świata w boksie tajskim. Pozostali to głównie młodzi, ale już znani i utytułowani zawodnicy o ogromnych sportowych ambicjach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.